Marceli Bogusławki wygrał Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022

Strona głównaKolarstwoMarceli Bogusławki wygrał Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022

Marceli Bogusławski wygrał jednodniowy klasyk wyszehradzki Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022. Kolarz HRE Mazowsze Serce Polski okazał się najlepszy na finiszu z większej grupy i triumfował na ulicach Oleśnicy. Na mecie wyprzedził Czecha Tomasa Bartę z ATT Investments oraz reprezentanta Izraela Itamara Einhorna. Na starcie w Długołęce oglądaliśmy liczne grono reprezentantów Polski, w tym wracającego po operacji Macieja Paterskiego z Voster ATS Team. 

Zadecydował finisz z grupy

Od startu w Długołęce tempo ścigania było stosunkowo wysokie. Na liczącej niespełna 150 kilometrów trasie dochodziło do kilku prób ucieczek, ale ostatecznie peleton zawsze je neutralizował. Najgroźniejsza miała miejsce na około 70 kilometrów przed metą, jednak ostatecznie została skasowana na przedostatniej rundzie. Do mety pozostawało kilkanaście kilometrów i wówczas na czele wyścigu wykrystalizowała się grupa 19. zawodników, w tym kilku reprezentantów Polski. 

O zwycięstwie przesądził finisz z grupy. Najwięcej zimnej krwi zachował Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski. Młody Polak mocniej nacisnął na pedały i okazał się najlepszy. Rzutem na taśmę pokonał Czecha Tomasa Bartę z ATT Investments oraz reprezentanta Izraela Itamara Einhorna. To kolejny triumf Bogusławskiego w tym sezonie, dzięki czemu zdobył kolejne punkty do rankingu UCI. Na uwagę zasługują również dobre pozycje innych Polaków, którzy brali udział w wyścigu Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022.

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Na starcie oglądaliśmy kilkudziesięciu reprezentantów Polski. W czołowej grupie finiszowało jeszcze kilku z nich. Dobre piąte miejsce zajął Bartłomiej Proc z Santic-Wibatech. Jego klubowy kolega Paweł Szostka zakończył na 9. miejscu. Ponadto w czołowej grupie znaleźli się jeszcze: 10. Jakub Murias (Voster ATS Team), 15. Norbert Banaszek, 17. Jakub Kaczmarek (obaj HRE Mazowsze Serce Polski) oraz 18. Maciej Paterski (Voster ATS Team). Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty, a dziesięciu nie ukończyło wyścigu i zeszło z trasy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...