STS KOD PROMOCYJNY

Marceli Bogusławki wygrał Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMarceli Bogusławki wygrał Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022

Marceli Bogusławski wygrał jednodniowy klasyk wyszehradzki Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022. Kolarz HRE Mazowsze Serce Polski okazał się najlepszy na finiszu z większej grupy i triumfował na ulicach Oleśnicy. Na mecie wyprzedził Czecha Tomasa Bartę z ATT Investments oraz reprezentanta Izraela Itamara Einhorna. Na starcie w Długołęce oglądaliśmy liczne grono reprezentantów Polski, w tym wracającego po operacji Macieja Paterskiego z Voster ATS Team. 

Zadecydował finisz z grupy

Od startu w Długołęce tempo ścigania było stosunkowo wysokie. Na liczącej niespełna 150 kilometrów trasie dochodziło do kilku prób ucieczek, ale ostatecznie peleton zawsze je neutralizował. Najgroźniejsza miała miejsce na około 70 kilometrów przed metą, jednak ostatecznie została skasowana na przedostatniej rundzie. Do mety pozostawało kilkanaście kilometrów i wówczas na czele wyścigu wykrystalizowała się grupa 19. zawodników, w tym kilku reprezentantów Polski. 

O zwycięstwie przesądził finisz z grupy. Najwięcej zimnej krwi zachował Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski. Młody Polak mocniej nacisnął na pedały i okazał się najlepszy. Rzutem na taśmę pokonał Czecha Tomasa Bartę z ATT Investments oraz reprezentanta Izraela Itamara Einhorna. To kolejny triumf Bogusławskiego w tym sezonie, dzięki czemu zdobył kolejne punkty do rankingu UCI. Na uwagę zasługują również dobre pozycje innych Polaków, którzy brali udział w wyścigu Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski 2022.

Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Na starcie oglądaliśmy kilkudziesięciu reprezentantów Polski. W czołowej grupie finiszowało jeszcze kilku z nich. Dobre piąte miejsce zajął Bartłomiej Proc z Santic-Wibatech. Jego klubowy kolega Paweł Szostka zakończył na 9. miejscu. Ponadto w czołowej grupie znaleźli się jeszcze: 10. Jakub Murias (Voster ATS Team), 15. Norbert Banaszek, 17. Jakub Kaczmarek (obaj HRE Mazowsze Serce Polski) oraz 18. Maciej Paterski (Voster ATS Team). Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty, a dziesięciu nie ukończyło wyścigu i zeszło z trasy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...