STS KOD PROMOCYJNY

Marceli Bogusławski wygrał wyścig Dookoła Mazowsza 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMarceli Bogusławski wygrał wyścig Dookoła Mazowsza 2022

Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski wygrał rozgrywany w dniach 27-30 lipca wyścig Dookoła Mazowsza 2022. Na najniższym miejscu podium w generalce stanął jego klubowy kolega Alan Banaszek. Tuż za podium skończył Paweł Szóstka z Santic – Wibatech. Bogusławski na przestrzeni czterech etapów okazał się lepszy o zaledwie 6 sekund od Holendra Jespera Rascha z ABLOC CT. Na ostatnim etapie najlepiej poszło Damianowi Sławkowi z GKS Cartusia Kartuzy, który zajął 6. miejsce.

Cztery dni dobrego ścigania na Mazowszu

Już tradycyjnie wyścig Dookoła Mazowsza przyniósł kibicom i zawodnikom wiele emocji. W tym roku odbyła się jego 65. edycja. Zmagania startowały w Teresinie, a kończyły się w Kozienicach. Nie zawiedli Polacy. Klasyfikację generalną wygrał Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski. Młody Polak wygrał pierwszy etap, a na dwóch kolejnych finiszował na drugim miejscu. Dzięki temu zbudował sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymał na płaskim odcinku wokół Kozienic. Na najniższym stopniu podium w generalce stanął Alan Banaszek, czyli klubowy kolega Bogusławskiego. Do ostatniego odcinka wiceliderem był Oded Kogut, jednak musiał wycofać się z powodu otrzymania pozytywnego wyniku testu na Covid-19. 

Marceli Bogusławski wygrał z przewagą 6 sekund nad drugim w klasyfikacji Holendrem Jesperem Rauschem z ABLOC CT. Trzeci Alan Banaszek stracił do lidera 13 sekund. Zaledwie 3 sekundy za nim uplasował się Paweł Szostka z Santic-Wibatech. W czołowej 10. klasyfikacji generalnej znalazł się także Szymon Krawczyk z Voster ATS Team, który skończył na 10. pozycji. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W polskim wyścigu oglądaliśmy kilkudziesięciu reprezentantów Polski.Dobrze spisał się powracający do formy po operacji Maciej Paterski z Voster ATS Team, który skończył na 13. miejscu. Ponadto dobre pozycje zajęli również: 22. Bartłomiej Proc (Santic-Wibatech), 29. Piotr Maślak, 31. Julian Kot (obaj Klub Kolarski Tarnovia) i Damian Papierski (Voster ATS Team). W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze zawodników z takich zespołów jak m.in.: TC Chrobry SCOTT Głogów, Pogon Mostostal Pulawy, Spica Solutions, GKS CARTUSIA Kartuzy, LUKS Trójka Piaseczno, czy też MIX Wielkopolska-Warmia-Mazury.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...