STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Marceli Bogusławski wygrał wyścig Dookoła Mazowsza 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMarceli Bogusławski wygrał wyścig Dookoła Mazowsza 2022

Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski wygrał rozgrywany w dniach 27-30 lipca wyścig Dookoła Mazowsza 2022. Na najniższym miejscu podium w generalce stanął jego klubowy kolega Alan Banaszek. Tuż za podium skończył Paweł Szóstka z Santic – Wibatech. Bogusławski na przestrzeni czterech etapów okazał się lepszy o zaledwie 6 sekund od Holendra Jespera Rascha z ABLOC CT. Na ostatnim etapie najlepiej poszło Damianowi Sławkowi z GKS Cartusia Kartuzy, który zajął 6. miejsce.

Cztery dni dobrego ścigania na Mazowszu

Już tradycyjnie wyścig Dookoła Mazowsza przyniósł kibicom i zawodnikom wiele emocji. W tym roku odbyła się jego 65. edycja. Zmagania startowały w Teresinie, a kończyły się w Kozienicach. Nie zawiedli Polacy. Klasyfikację generalną wygrał Marceli Bogusławski z HRE Mazowsze Serce Polski. Młody Polak wygrał pierwszy etap, a na dwóch kolejnych finiszował na drugim miejscu. Dzięki temu zbudował sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymał na płaskim odcinku wokół Kozienic. Na najniższym stopniu podium w generalce stanął Alan Banaszek, czyli klubowy kolega Bogusławskiego. Do ostatniego odcinka wiceliderem był Oded Kogut, jednak musiał wycofać się z powodu otrzymania pozytywnego wyniku testu na Covid-19. 

Marceli Bogusławski wygrał z przewagą 6 sekund nad drugim w klasyfikacji Holendrem Jesperem Rauschem z ABLOC CT. Trzeci Alan Banaszek stracił do lidera 13 sekund. Zaledwie 3 sekundy za nim uplasował się Paweł Szostka z Santic-Wibatech. W czołowej 10. klasyfikacji generalnej znalazł się także Szymon Krawczyk z Voster ATS Team, który skończył na 10. pozycji. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

W polskim wyścigu oglądaliśmy kilkudziesięciu reprezentantów Polski.Dobrze spisał się powracający do formy po operacji Maciej Paterski z Voster ATS Team, który skończył na 13. miejscu. Ponadto dobre pozycje zajęli również: 22. Bartłomiej Proc (Santic-Wibatech), 29. Piotr Maślak, 31. Julian Kot (obaj Klub Kolarski Tarnovia) i Damian Papierski (Voster ATS Team). W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze zawodników z takich zespołów jak m.in.: TC Chrobry SCOTT Głogów, Pogon Mostostal Pulawy, Spica Solutions, GKS CARTUSIA Kartuzy, LUKS Trójka Piaseczno, czy też MIX Wielkopolska-Warmia-Mazury.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...