STS KOD PROMOCYJNY

Marceli Bogusławski z wygranym epilogiem na Sibiu Cycling Tour 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMarceli Bogusławski z wygranym epilogiem na Sibiu Cycling Tour 2023

Marceli Bogusławski z Alpecin-Deceuninck Development Team odniósł swoje kolejne zwycięstwo w peletonie. Tym razem reprezentant Polski triumfował w epilogu wyścigu Sibiu Cycling Tour 2023 w Rumunii. Marceli Bogusławski okazał się najlepszy podczas jazdy indywidualnej na czas w Sibiu, którą rozegrano w niedzielę. Klasyfikację generalną wyścigu wygrał Brytyjczyk Mark Donovan z Q36.5 Pro Cycling Team. Najwyżej z Polaków na 14. miejscu był Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski. 

Cenne zwycięstwo Bogusławskiego 

Po przejściu do zespołu Alpecin-Deceuninck Development Team Marceli Bogusławski od razu wszedł na właściwe tory. Z powodzeniem startuje w peletonie, co udowodnił także podczas etapowego wyścigu Sibiu Cycling Tour 2023 w Rumunii. Impreza ta została rozegrana po raz 13. Nasz specjalista od jazdy indywidualnej na czas wygrał ostatni odcinek wyścigu. Epilog był właśnie jazdą indywidualną na czas, co sprzyjało Bogusławskiemu. Ostatni odcinek liczył 3300 metrów i prowadził przez ulice miasta Sibiu. Polak pokonał go w czasie 4:19 i zaledwie o sekundę wyprzedził drugiego Irlandczyka Sama Bennetta z BORA – hansgrohe. Trzecie miejsce zajął Czech Tomas Kopecky z TDT-Unibet Cycling Team.

Marcin Budziński najlepszy z Polaków w generalce

Wyścig Sibiu Cycling Tour 2023 wygrał Brytyjczyk Mark Donovan z Q36.5 Pro Cycling Team. Podium uzupełnili Belg Lennert Van Eetvelt z Lott Dstny i Czech Jakub Otruba z ATT Investments. Najwyżej z Polaków w klasyfikacji generalnej był Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski, który zajął 14. miejsce. Dobrze spisywał się również Tomasz Budziński, który finiszował na 19. pozycji. Marceli Bogusławski po wygranym epilogu przesunął się na 108. miejsce. Ponadto w zmaganiach oglądaliśmy jeszcze: 44. Jakuba Kaczmarka z HRE Mazowsze Serce Polski, 45. Cesare Benedettiego z BORA – hansgrohe i 82. Szymona Sajnoka z Q36.5 Pro Cycling Team. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...