Strona głównaKolarstwoMarcin Budziński drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim 2023. Etapowe sukcesy Polaków

Za nami 61. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Najlepiej z Polaków spisał się w nim Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski, który ukończył zmagania na drugim miejscu w generalce. Przegrał tylko z Węgrem Martonem Diną z ATT Investments. Trzecie miejsce zajął Czech Adam Toupalik z Elkov – Kasper. Polacy odnieśli kilka sukcesów etapowych.

Sukcesy Polaków na pojedynczych etapach

Już tradycyjnie Małopolski Wyścig Kolarski rozpoczął się prologiem. W nim jeszcze zabrakło Polaków na podium, choć najbliższej tego był piąty Marcin Budziński. Na drugim etapie Polacy do końca walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie Maciej Paterski z Voster ATS Team był drugi i stracił 15 sekund do zwycięzcy Czecha Tomasa Jakoubka z ATT Investments. Na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze Serce Polski. Na drugim etapie najlepiej z Polaków poszło Patrykowi Stoszowi, który na co dzień reprezentuje barwy Voster ATS Team. Na trasie z Wieliczki do Nowego Targu zajął trzecie miejsce. Tuż za podium finiszowali Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), Bartłomiej Proć (Santic – Wibatech) i Radosław Frątczak (Klub Kolarski Tarnovia).

Tegoroczna edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego kończyła się w Przehybie. Tam do końca toczyła się walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Najskuteczniejszy okazał się Węgier Marton Dina z ATT Investments. Na trzecim miejscu w Przehybie finiszował Marcin Budziński

Marcin Budziński drugi w generalce

Na przestrzeni całego wyścigu w Małopolsce najlepiej z Polaków spisywał się Marcin Budziński. Dzięki temu zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobył 30 punktów UCI do rankingu. Najlepszy okazał się Marton Dina. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Piotr Brożyna z Voster ATS Team. Finiszował na piątym miejscu i zdobył 15 punktów UCI. Wysokie pozycję zajęli jeszcze: 13. Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), 14. Piotr Pękala i 21. Szymon Tracz (obaj Santic – Wibatech). Za nami kolejne udane starty Polaków w międzynarodowych wyścigach kolarskich.