Marcin Budziński na podium ostatniego etapu Gemenc GP 2023 na Węgrzech

Strona głównaKolarstwoMarcin Budziński na podium ostatniego etapu Gemenc GP 2023 na Węgrzech

Marcin Budziński z zespołu HRE Mazowsze Serce Polski zajął trzecie miejsce na ostatnim etapie wyścigu kolarskiego Gemenc GP 2023 na Węgrzech. Polak znakomicie spisał się na finiszu z kilkunastoosobowej grupki. W czołówce znalazł się też Jakub Kaczmarek. Marcin Budziński cały wyścig zakończył na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Wygrał Czech Filip Reha.

Dobra jazda Marcina Budzińskiego na ostatnim etapie

Za nami trzydniowy wyścig Gemenc GP 2023 na Węgrzech. Ostatni jego etap przebiegał ze startem i metą w miejscowości Szekszárd. Najlepiej z Polaków zaprezentował się w nim Marcin Budziński z zespołu HRE Mazowsze Serce Polski. Polak złapał się do czołowej grupy i do końca pozostawał w walce o zwycięstwo. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Na finiszu musiał uznać wyższość Słowaka Lukasa Kubisa z Dukla Banska Bystrica oraz Czecha Tomasa Jakoubka z ATT Investments. W czołowej dziesiątce finiszował jeszcze kolega klubowy Marcina Budzińskiego Jakub Kaczmarek. Reprezentant Polski zajął dobre szóste miejsce

Jakub Kaczmarek trzecim góralem. Budziński czwarty w generalce

Najwyżej z biało-czerwonych w klasyfikacji generalnej 46. edycji Gemenc GP 2023 był Marcin Budziński. Zajął czwarte miejsce i do podium stracił zaledwie cztery sekundy. Wyścig wygrał Czech Filip Reha z Elkov – Kasper. Kolejne miejsca na podium zajęli Australijczyk Dylan Hopkins z Ljubljana Gusto Santic oraz Słowak Lukas Kubis z Dukla Banska Bystrica. Tuż za czołową dziesiątką na 11. miejscu znalazł się Jakub Kaczmarek. Kolarz ten zajął również trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego górala Gemenc GP 2023. Drużyna HRE Mazowsze Serce Polski była trzecia w klasfyikacji zespołowej.

W Polaków wyścig ukończyli: 4. Marcin Budziński, 11. Jakub Kaczmarek, 27. Mateusz Grabis (Voster ATS Team), 28. Michał Pomorski (HRE), 44. Jakub Murias, 67. Bartosz Rudyk, 81. Igor Sęk i 120. Krzysztof Parma (wszyscy Voster). Niestety do mety nie dojechali: Damian Papierski (Voster), Tobiasz Pawlak (HRE), Wojciech Pszczolarski i Filip Prokopyszyn (obaj Tufo-Pardus Prostejov).