Urodzinowy prezent Marty Lach. Polka zajęła drugie miejsce na 3. etapie Thüringen Ladies Tour 2022

Strona głównaKolarstwoUrodzinowy prezent Marty Lach. Polka zajęła drugie miejsce na 3. etapie Thüringen...

Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling na trzecim etapie tegorocznego wyścigu kolarskiego kobiecej elity Thüringen Ladies Tour miała dodatkową motywację. Polka obchodziła w czwartek urodziny, co na pewno dodało jej energii. Efektem tego było wysokie drugie miejsce etapowe, gdzie Polka na finiszu uległa tylko Australijce Alexandrze Manly z Team BikeExchange – Jayco. Trzecie miejsce na etapie zajęła Holenderka Femke Gerritse z Parkhotel Valkenburg. Marta Lach jest jedyną Polką w stawce i awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do liderki Manly traci 22. sekundy. 

Marta Lach włączyła się do walki o wygraną w Thüringen Ladies Tour 2022

Przed rozpoczęciem 3. etapu Thüringen Ladies Tour 2022 Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling zajmowała 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trasie wokół miejscowości Dörtendorf liczącej niespełna 130 kilometrów spisała się jednak znakomicie i po pasjonującej walce zajęła ostatecznie drugie miejsce. Na ostatnich metrach musiała uznać wyższość liderki klasyfikacji generalnej Australijki Alexandry Manly z Team BikeExchange – Jayco. 

Na trasie Marta Lach próbowała między nimi ucieczki, jednak zakończyła się niepowodzeniem. Podczas blisko 130. kilometrowej rundy wokół Dörtendorf oglądaliśmy jeszcze kilka odważnych prób, jednak odpowiedzialnie jadący peleton szybko je neutralizował. Ostatecznie walka rozstrzygnęła się na decydującym podjeździe Dortendorfen Berg o średnim nachyleniu 8,1%. Tam losy zwycięstwa etapowego podzieliły między sobą trzy najmocniejsze tego dnia zawodniczki, a wśród nich Marta Lach, która finiszowała na znakomitym 2. miejscu. Tym samym sprawiła sobie doskonały prezent urodzinowy, choć na pewno w niemieckim wyścigu etapowym nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. 

Walka o zwycięstwo w generalce

Do końca rywalizacji w Thüringen Ladies Tour 2022 pozostały jeszcze 3 etapy. Kolejny z nich już w piątek 27 maja, gdy peleton wystartuje na rundzie wokół miejscowości Schleiz. Liderką pozostaje Manly z przewagą 22. sekund nad Martą Lach, która awansowała z 7. miejsca. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą trzech sekund do biało-czerwonej zajmuje Włoszka Maria Giulia Confalonieri, która jest koleżanką klubową Marty Lach. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...