Marta Lach druga w klasyku Classic Lorient Agglomération – Trophée CERATIZIT

Autor
Strona głównaKolarstwoMarta Lach druga w klasyku Classic Lorient Agglomération – Trophée CERATIZIT

Marta Lach osiągnęła jeden z największych sukcesów w karierze i zajęła drugie miejsce w kolarskim klasyku Classic Lorient Agglomération – Trophée CERATIZIT. Reprezentantka Polski z CERATIZIT-WNT Pro Cycling spisała się doskonale i finiszowała tylko za Holenderką Mischą Bredewold z Team SD Worx. Wyścig zaliczany jest do kobiecego World Touru, czyli najwyższej kategorii zmagań kolarskich kobiet. 

Wyścig ze startem i metą w Plouay

W tym roku klasyk Classic Lorient Agglomération – Trophée CERATIZIT rozegrano po raz 22. Start i meta wyścigu znajdowały się we francuskiej miejscowości Plouay. Peleton imał do pokonania około 160 kilometrów po wymagającej trasie. Wyścig zaliczany był do kategorii kobiecego World Touru i na starcie zobaczyliśmy w nim wiele uznanych nazwisk. W peletonie znalazły się również dwie Polki: Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling oraz Karolina Kumięga z UAE Team ADQ.

Świetna jazda i podium Marty Lach 

Na trasie tegorocznej edycji Classic Lorient Agglomération – Trophée CERATIZIT nie brakowało śmiałych ataków. W jednej z ucieczek znalazła się m.in. Karolina Kumięga. W pewnym momencie trójka z Polką, Susanne Andersen (Uno-X Pro Cycling Team) i Franziską Brauße (CERATIZIT-WNT Pro Cycling) miała już ponad pięć minut przewagi nad peletonem. Na kilkanaście kilometrów przed metą ucieczka została wchłonięta przez rozpędzoną grupę i o zwycięstwie decydował finisz pod górę, na której znajdowała się meta. 

W takich warunkach świetnie spisała się Marta Lach. Polka do końca walczyła o zwycięstwo i ostatecznie finiszowała na drugim miejsce. To jeden z największych sukcesów Marty Lach w karierze, ponieważ stanęła na podium wyścigu zaliczanego do World Touru. Tego dnia nieco lepsza od niej okazała się Holenderka Mischa Bredewold (Team SD Worx). Trzecie miejsce zajęła Włoszka Sofia Bertizzolo z UAE Team ADQ. Druga z Polek Karolina Kumięga została sklasyfikowana na 53. miejscu. To kolejny doskonały start biało-czerwonych w kobiecym peletonie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....