Marta Lach kończy Thüringen Ladies Tour 2022 na drugim miejscu. Dobra jazda Polki na ostatnim etapie

Strona głównaKolarstwoMarta Lach kończy Thüringen Ladies Tour 2022 na drugim miejscu. Dobra jazda...

Reprezentantka Polski Marta Lach zakończyła etapowy wyścig kolarski Thüringen Ladies Tour 2022 na drugim miejscu. Na ostatnim etapie rozpoczynającym się i kończącym w Altenburgu ponownie musiała uznać wyższość Australijki Alexandry Manly z Team BikeExchange – Jayco. Polka z Ceratizit-WNT Pro Cycling zajęła drugie miejsce na 6. etapie i na takiej samej pozycji ukończyła cały wyścig. Do zwycięskiej Manly straciła w klasyfikacji generalnej 33 sekundy. Miejsce na podium uzupełniła Holenderka Femke Gerritse z Parkhotel Valkenburg. 

Ostatni etap pod znakiem ataków z peletonu

Przed rozpoczęciem szóstego etapu Thüringen Ladies Tour 2022 faworytką do zwycięstwa była Alexandra Manly. Na wcześniejszych etapach mijała linię mety przed Martą Lach, z którą toczyła najbardziej wyrównane boje w Turyngii. Tak samo było tym razem, gdy na finiszu Australijka okazała się ciut lepsza od dobrze dysponowanej Polki. Ostatni etap liczył 104 kilometry i peleton miał do pokonania trzy rundy, a na każdej z nich znajdował się wymagający podjazd. Od początku etapu oglądaliśmy kilka ataków z grupy. Swoich sił próbowały m.in. Włoszka Matilde Vitillo (Bepink), czy Niemki Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT Pro Cycling) i Romy Kasper (kadra Niemiec). Ostatecznie żaden z tych ataków nie przetrwał i losy etapu rozstrzygnął finisz. 

Na ostatnich metrach ponownie najskuteczniejsza okazała się Manly. Zawodniczka Team BikeExchange – Jayco wygrała i tym samym potwierdziła swoją dominację w niemieckim wyścigu. Drugie miejsce na etapie zajęła Marta Lach. Tuż za nią linię mety przecięła Włoszka Silvia Zanardi z Bepink. W klasyfikacji generalnej trzecie miejsca zajęła Holenderka Femke Gerritse z Parkhotel Valkenburg, która do Marty Lach straciła 18 sekund. Tuż za podium znalazły się m.in. Zanardi oraz Niemka Ricarda Bauernfeind z Canyon//SRAM Generation. Marta Lach była jedyną reprezentantką Polski w peletonie i spisała się znakomicie. Potwierdza, że w tym sezonie jest w bardzo dobrej formie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...