STS KOD PROMOCYJNY

Marta Lach trzecia na przedostatnim etapie Thüringen Ladies Tour 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMarta Lach trzecia na przedostatnim etapie Thüringen Ladies Tour 2022

Marta Lach się nie zatrzymuje i ponownie zajęła trzecie miejsce na etapie niemieckiego wyścigu kolarskiego Thüringen Ladies Tour 2022. Zawodniczka Ceratizit-WNT Pro Cycling wjechała na metę tuż za Australijką Alexandrą Manly z Team BikeExchange – Jayco i utrzymała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Piąty etap tegorocznego wyścigu wygrała Ukrainka Yulia Biriukova z Arkéa Pro Cycling Team. Na metę wjechała kilka sekund przed grupą pościgową. 

Start i finisz w Gotha

Piąty etap tegorocznego wyścigu dookoła Turyngii rozpoczynał się i kończył w mieście Gotha. Trasa etapu była pofałdowana, a jednym z największych wyzwań był podjazd pod Inselberg, który liczył 5,5 kilometra i miał średnie nachylenie 6,5%. Dość szybko na indywidualny atak zdecydowała się Ukrainka Yulia Biriukova, która przez blisko 100 kilometrów jechała na prowadzeniu. Utrzymała je do samego końca i ostatecznie minęła linię mety kilka sekund przed grupą pościgową. 

W niej znajdowała się Marta Lach, czyli jedyna reprezentantka Polski w stawce. Ponownie czuła się bardzo dobrze i ani na moment nie odpuszczała Australijce Alexandrze Manly, która prowadzi w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie na finiszu Polka znów musiała uznać jej wyższość, jednak umocniła się na drugim miejscu w generalce i zachowała szansę na końcowe zwycięstwo. Ostatni etap tegorocznego Thüringen Ladies Tour zaplanowano na niedzielę 29 maja, a zawodniczki będą rywalizowały w okolicach miejscowości Altenburg, gdzie zaplanowano start i metę. Odcinek końcowy liczy ponad 104 kilometry i na nim powinny rozstrzygnąć się losy rywalizacji. Faworytką przed rozpoczęciem ostatniego etapu pozostaje Alexandra Manly, która w Niemczech spisuje się znakomicie. Z rywalizacji odpadły już Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Femke Markus (Parkhotel Valkenburg) i Maria Confalonieri (Ceratizit-WNT Pro Cycling). Wszystkie na piątym etapie odnotowały znaczne straty. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...