STS KOD PROMOCYJNY

Kolejny świetny występ Marty Lach. Awansowała na podium klasyfikacji generalnej Bretagne Ladies Tour Ceratizit

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKolarstwoKolejny świetny występ Marty Lach. Awansowała na podium klasyfikacji generalnej Bretagne Ladies...

Znakomicie układa się początek etapowego wyścigu kolarskiego Bretagne Ladies Tour Ceratizit dla Marty Lach. Polka reprezentująca barwy Ceratizit-WNT Pro Cycling po dwóch dniach zmagań jest na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Na drugim etapie zajęła czwarte miejsce, dzięki czemu poprawiła swoją szóstą lokatę z pierwszego etapu. Do końca wyścigu pozostały jeszcze trzy etapy, a przy takiej jeździe Marta Lach może powalczyć o utrzymanie wysokiej pozycji. Ponownie najlepsza okazała się Włoszka Marta Bastianelli z UAE Team ADQ. 

Polka jedzie po życiowy wynik 

Drugi etap francuskiego Wyścigu Dookoła Bretanii liczył 122,6 kilometra. Kobiecy peleton rywalizował na trasie z Quimperlé do Inzinzac-Lochrist. Cechą charakterystyczną tego odcinka było mocne pofałdowanie terenu. Dzięki temu najlepiej na trasie wyglądały wszechstronne zawodniczki, a wśród nich Marta Lach. Aktualna mistrzyni Polski od początku jechała blisko liderek i walczyła na lotnych premiach. Tym samym pokazuje, że na drugą część sezonu przygotowała bardzo dobrą formę. 

Ostatecznie o zwycięstwie na etapie zadecydował finisz z grupy, gdzie na ostatnich metrach oderwała się Włoszka Marta Bastianelli z UAE Team ADQ, która tym samym powiększyła swoją przewagę w generalce. Grupa finiszowała dwie sekundy za zwyciężczynią, a w niej na trzecim miejscu dojechała Marta Lach, co dało jej 4. miejsce na etapie. Na Facebooku podzieliła się z kibicami wrażeniami z etapu, a także zwróciła uwagę na niebezpieczną sytuację z końcówki. Na około 50 metrów przed metą w zawodniczkę Ceratizit-WNT Pro Cycling uderzyła inna kolarka i Polka ledwo co uratowała się przed kraksą. Na szczęście nic poważnego się nie stało i Marta Lach pozostaje w rywalizacji o końcowe zwycięstwo w Bretagne Ladies Tour Ceratizit.

Awans na podium w klasyfikacji generalnej

Dobra jazdy Marty Lach pozwoliła jej awansować na podium w klasyfikacji generalnej wyścigu. Obecnie traci 14 sekund do liderującej Marty Bastianelli i zajmuje trzecie miejsce. O sekundę przed Polką znajduje się inna Włoszka Vittoria Guazzini z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Trzeci etap odbędzie się w czwartek 5 maja i będzie to jazda indywidualna na czas. Peleton będzie rywalizował w Locronan. 

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...