STS KOD PROMOCYJNY

Marta Lach znów na podium. Pasjonująca walka o zwycięstwo w Thüringen Ladies Tour 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMarta Lach znów na podium. Pasjonująca walka o zwycięstwo w Thüringen Ladies...

Po zajęciu drugiego miejsca na 3. etapie Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour 2022 Marta Lach nie zwalnia tempa. Tym razem reprezentantka Polski stanęła na najniższym stopniu podium i wciąż utrzymuje się w walce o końcowe zwycięstwo w tym niemieckim wyścigu. Czwarty etap liczył 127 kilometrów i rozegrano go na pętli w okolicach miejscowości Schleiz. Ponownie bezkonkurencyjna okazała się Australijka Alexandra Manly, która wygrała na finiszu z większej grupy. 

28 sekund straty do liderki 

Po czterech etapach tegorocznego wyścigu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour 2022 Marta Lach utrzymuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci równo 28 sekund do liderki. Kolarka broniąca na co dzień barw Ceratizit-WNT Pro Cycling jedzie równo i nie jest bez szans w walce o końcowe zwycięstwo. Tym razem wjechała na linię mety na trzecim miejscu i na finiszu musiała uznać wyższość Manly z Team BikeExchange – Jayco oraz Niemki Ricardy Bauernfeind z zespołu Canyon//SRAM Generation. Kolarki wjechały na metę niemal w tym samym momencie, a cała czołowa grupa liczyła 12 zawodniczek. 

Miejsce na podium to kolejny sukces Marty Lach w tym roku, która wydaje się być w życiowej formie. Dzień wcześniej zajęła 2. miejsce na etapie i tym samym udanie uczciła swoje urodziny. W klasyfikacji generalnej nasza zawodniczka ma 5 sekund przewagi nad trzecią Holenderką Femke Gerritse z Parkhotel Valkenburg. Ta na podium podmieniła Włoszkę Marię Giulię Confalonieri z Ceratizit-WNT Pro Cycling, która do Polki traci 6 sekund. Różnice są minimalne i walka o podium i zwycięstwo w wyścigu Thüringen Ladies Tour 2022 powinna toczyć się do samego końca. 

Pozostały dwa etapy 

Do zakończenia rywalizacji pozostały dwa etapy. Najpierw w sobotę 28 maja peleton będzie startował na pętli wokół miejscowości Gotha, która liczy niewiele ponad 133 kilometry. Ostatni etap wyścigu zaplanowano na niedzielę, gdy czołowe kolarki świata pokonają 104 kilometry w okolicy miejscowości Altenburg. Liczymy na to, że jedyna reprezentantka Polski w stawce włączy się do walki o zwycięstwo.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...