Norbert Banaszek najlepszym góralem Tour d’Eure-et-Loir. Dobra jazda Polaków

Strona głównaKolarstwoNorbert Banaszek najlepszym góralem Tour d’Eure-et-Loir. Dobra jazda Polaków

Polscy kolarze ze znakomitej strony pokazali się we francuskim wyścigu Tour d’Eure-et-Loir. Koszulkę dla najlepszego górala wywalczył Norbert Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski. W klasyfikacji generalnej najwyżej znalazł się jego klubowy kolega, który ukończył wyścig na 10. miejscu. Wcześniej na drugim etapie był o włos od zwycięstwa. Ostatecznie finiszował na drugim miejscu.

Koszulka w grochy dla Norberta Banaszka

Z pewnością Norbert Banaszek z HRE Mazowsze Serce Polski będzie bardzo dobrze wspominał francuski wyścig etapowy Tour d’Eure-et-Loir 2023. Wszystko dlatego, że wygrał w nim klasyfikację górską i zdobył charakterystyczną koszulkę w grochy. Polak zwyciężył z dorobkiem 15. punktów. O siedem wyprzedził kolejnych w klasyfikacji Słowaka Matusa Stocka z ATT Investments oraz Duńczyka Emila Toudala z Team ColoQuick.

Sukces Polaka to zasługa jego dobrej jazdy na drugim etapie z Gallardon do Argenvilliers. Norbert Banaszek był bardzo aktywny i znalazł się w ucieczce dnia. Tam rywalizował o punkty na premiach górskich. Łącznie zdobył ich 15, co pozwoliło na wygraną w klasyfikacji dla najlepszego górala. Ostatecznie zmagania ukończył na 68. w klasyfikacji generalnej Tour d’Eure-et-Loir 2023.

Marcin Budziński blisko etapowego zwycięstwa

Dobre momenty we francuskim wyścigu miał również Marcin Budziński, który na codzień także reprezentuje barwy HRE Mazowsze Serce Polski. Najlepiej poszło mu na drugim etapie. Polak zaatakował na osiem kilometrów przed metą. Niewiele zabrakło do tego, aby wygrał etap. Niestety na jego atak dobrze odpowiedział Francuz Samuel Leroux z Van Rysel – Roubaix Lille Métropole. Ostatecznie wyprzedził on Marcina Budzińskiego o włos i to on wygrał etap. Polak zajął na nim dobre drugie miejsce

Wyścig Tour d’Eure-et-Loir 2023 ukończyło łącznie sześciu Polaków. Zajęli oni kolejno miejsca:. 10. Marcin Budziński, 45. Tomasz Budziński, 48. Adrian Banaszek, 63. Hubert Grygowski (CIC U Nantes Atlantique), 68. Norbert Banaszek i 80. Tobiasz Pawlak. Wszyscy poza Grygowskim reprezentują barwy HRE Mazowsze Serce Polski.