Olga Wankiewicz trzecia na czwartym etapie Trofeo Ponente in Rosa 2023

Strona głównaKolarstwoOlga Wankiewicz trzecia na czwartym etapie Trofeo Ponente in Rosa 2023

Zaledwie 19-letnia Olga Wankiewicz znakomicie spisała się na czwartym etapie wyścigu kolarskiego Trofeo Ponente in Rosa 2023. Zawodniczka MAT ATOM Deweloper Wrocław finiszowała na trzecim miejscu. Zwycięstwo przegrała na ostatnich metrach, jednak miejsce na podium jest sporym sukcesem. Dobrze pojechały także inne biało-czerwone, a Dominika Włodarczyk awansowała na 14. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Krótki etap zakończony finiszem z grupy

Czwarty etap tegorocznej edycji Trofeo Ponente in Rosa liczył zaledwie 88 kilometrów. Peleton rywalizował na trasie z San Bartolomeo al Mare do Diano Marina. Nie zabrakło na niej wyzwań związanych z podjazdami, jednak przeważnie rywalizacja toczyła się po płaskim. Choć doszło do kilku prób rozerwania peletonu, to jednak etapowe zwycięstwo rozstrzygało się na finiszu z grupy liczącej blisko 50 kolarek. W takich warunkach świetnie spisała się 19-letnia Olga Wankiewicz z MAT ATOM Deweloper Wrocław. Wypracowała sobie dobrą pozycję do ataku i finiszowała na trzeciej pozycji. Etap wygrała liderka klasyfikacji generalnej Szwajcarka Jolanda Neff, a drugie miejsce zajęła Włoszka Cristina Tonetti z Top Girls Fassa Bortolo.

Dobre zaprezentowały się również pozostałe reprezentantki Polski. Na 13. miejscu etap ukończyła Dominika Włodarczyk, czyli klubowa koleżanka Wankiewicz. Dzięki temu przesunęła się na 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jedno miejsce za nią znajduje się w niej Monika Brzeźna, która w czołowej grupie finiszowała na 42. miejscu. Oglądaliśmy w niej jeszcze 21. Natalię Krześlak z TKK Pacific Nestlé Fitness i Katarzynę Wilkos z MAT ATOM Deweloper Wrocław.

Czas na ostatni etap

Ostatni etap Trofeo Ponente in Rosa 2023 zostanie rozegrany w sobotę 11 marca. Tym razem peleton będzie rywalizował na pętli wokół miejscowości Diano Marina. Na zawodniczki czekają 122 kilometry jazdy, podczas której nie zabraknie stromych podjazdów. Polki ponownie będą chciały włączyć się do walki o czołowe pozycje etapowe. Dominika Włodarczyk i Monika Brzeźna wciąż mają szansę na wskoczenie do pierwszej 10 klasyfikacji generalnej