Olga Wankiewicz wicemistrzynią Europy u-23 w kolarstwie torowym

Strona głównaKolarstwoOlga Wankiewicz wicemistrzynią Europy u-23 w kolarstwie torowym

Olga Wankiewicz została wicemistrzynią Europy do lat 23. w biegu indywidualnym na dochodzenie. To dobry początek biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy U23 i juniorów w kolarstwie torowym. Zawody rozgrywane są w portugalskiej Anadii. Srebro Olgi Wankiewicz to pierwszy i jedyny polski krążek podczas wtorkowych wyścigów. Przed nami jeszcze kilka dni zmagań biało-czerwonych i liczymy na to, że zdobędą jeszcze trochę medali.

Świetna jazda i cenny medal Wankiewicz

Dobra postawa Olgi Wankiewicz została nagrodzona srebrnym medalem mistrzostw Europy do lat 23. Polka już w kwalifikacjach pokazała się z bardzo dobrej strony. Zanotowała drugi wynik, dzięki czemu awansowała do ścisłego finału i walki o złoto. Tam niestety musiała uznać wyższość Brytyjki Richardson. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Gschwentner z Austrii. W konkurencji biegu indywidualnego na dochodzenie startowała jeszcze Anna Długaś, która zajęła dobre szóste miejsce.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Pierwszego dnia zmagań w Anadii oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Wśród mężczyzn w kategorii u-23 w biegu indywidualnym na dochodzenie wystartowali Kacper Majewski i Adam Woźniak. Zajęli kolejno piąte i szóste miejsce. Na dziewiątym miejscu bieg eliminacyjny w scratchu zakończyła Maja Wróblewska. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn dopiero 11. miejsce zajął Radosław Frątczak.

Zdecydowanie bliżej medali byli polscy juniorzy. Czwarte miejsce w scratchu na 7,5 kilometra zajęła Eliza Rabażyńska. Tuż za podium znalazła się również dziewczęca drużyna w sprincie drużynowym. W pojedynku o brąz Polki przegrały z Włoszkami. Tak samo zmagania zakończyli juniorzy, którzy w małym finale ulegli Belgom. Piąte miejsce w scratchu juniorów zajął Szymon Wiśniewski. Mimo wszystko medal zdobyty przez Olgę Wankiewicz to dobry początek tegorocznych mistrzostw Europy U23 i juniorów w kolarstwie torowym. Liczymy na to, że w najbliższych dniach dorobek Polaków jeszcze się powiększy.