STS KOD PROMOCYJNY

Olga Wankiewicz wicemistrzynią Europy u-23 w kolarstwie torowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoOlga Wankiewicz wicemistrzynią Europy u-23 w kolarstwie torowym

Olga Wankiewicz została wicemistrzynią Europy do lat 23. w biegu indywidualnym na dochodzenie. To dobry początek biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy U23 i juniorów w kolarstwie torowym. Zawody rozgrywane są w portugalskiej Anadii. Srebro Olgi Wankiewicz to pierwszy i jedyny polski krążek podczas wtorkowych wyścigów. Przed nami jeszcze kilka dni zmagań biało-czerwonych i liczymy na to, że zdobędą jeszcze trochę medali. 

Świetna jazda i cenny medal Wankiewicz

Dobra postawa Olgi Wankiewicz została nagrodzona srebrnym medalem mistrzostw Europy do lat 23. Polka już w kwalifikacjach pokazała się z bardzo dobrej strony. Zanotowała drugi wynik, dzięki czemu awansowała do ścisłego finału i walki o złoto. Tam niestety musiała uznać wyższość Brytyjki Richardson. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Gschwentner z Austrii. W konkurencji biegu indywidualnego na dochodzenie startowała jeszcze Anna Długaś, która zajęła dobre szóste miejsce. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Pierwszego dnia zmagań w Anadii oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Wśród mężczyzn w kategorii u-23 w biegu indywidualnym na dochodzenie wystartowali Kacper Majewski i Adam Woźniak. Zajęli kolejno piąte i szóste miejsce. Na dziewiątym miejscu bieg eliminacyjny w scratchu zakończyła Maja Wróblewska. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn dopiero 11. miejsce zajął Radosław Frątczak. 

Zdecydowanie bliżej medali byli polscy juniorzy. Czwarte miejsce w scratchu na 7,5 kilometra zajęła Eliza Rabażyńska. Tuż za podium znalazła się również dziewczęca drużyna w sprincie drużynowym. W pojedynku o brąz Polki przegrały z Włoszkami. Tak samo zmagania zakończyli juniorzy, którzy w małym finale ulegli Belgom. Piąte miejsce w scratchu juniorów zajął Szymon Wiśniewski. Mimo wszystko medal zdobyty przez Olgę Wankiewicz to dobry początek tegorocznych mistrzostw Europy U23 i juniorów w kolarstwie torowym. Liczymy na to, że w najbliższych dniach dorobek Polaków jeszcze się powiększy.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...