Otylia Marczuk i Ewa Bańkowska wicemistrzyniami świata w parakolarstwie szosowym

Strona głównaKolarstwoOtylia Marczuk i Ewa Bańkowska wicemistrzyniami świata w parakolarstwie szosowym

Otylia Marczuk z pilotką Ewą Bańkowską wywalczyły srebrny medal mistrzostw świata w parakolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. To jedyny medal biało-czerwonych na imprezie, którą rozegrano w Glasgow. Co ciekawe, Otylia Marczuk i Ewa Bańkowska pojechały na tandemie, który liczy sobie już 20 lat. Nie przeszkodziło im to w wykręceniu znakomitego wyniku i w wywalczeniu tytułu wicemistrzyń globu. 

Największy sukces w karierze

Dla Otylii Marczuk i Ewy Bańkowskiej to największy sukces, który osiągnęły we wspólnej karierze. Polki wystartowały w wyścigu ze startu wspólnego kategorii B, czyli w tandemach. W nim spisały sie znakomicie. Od początku jechały bardzo dobrze i ostatecznie finiszowały na drugim miejscu ze stratą 1:44 do najlepszych tego dnia Katie-George Dunlevy i Lindy Kelly z Irlandii. Jednocześnie biało-czerwone o ponad dwie i pół minuty wyprzedziły brązowe medalistki Sophie Unwin i Jenny Holl z Wielkiej Brytanii. W rywalizacji udział brały jeszcze Katarzyna Orzechowska i Barbara Borowiecka. Do końca walczyły o medal, jednak ostatecznie zabrakło im do tego trzech sekund i finiszowały na siódmej pozycji, co i tak jest świetnym osiągnięciem.

Poszła w ślady ojca

Sukces Otylii Marczuk nie jest przypadkowy. Wszystko dlatego, że talent do kolarstwa odziedziczyła ona po swoim ojcu Krzysztofie Kosikowskim. Przed laty z powodzeniem rywalizował on w wyścigach tandemów w parakolarstwie szosowym. Na koncie ma m.in. dwa medale paraolimpijskie. Teraz w jego ślady idzie Otylia Marczuk, która współpracę z pilotką Ewą Bańkowską rozpoczęła od wicemistrzostwa świata. To dobry prognostyk przed kolejnymi wspólnymi startami. 

Ewa Bańkowska od lat udanie rywalizuje w wyścigach parakolarskich jako pilotka. Na koncie ma m.in. brązowy medal mistrzostw świata wywalczony z Dominiką Putyrą. Z tą samą zawodniczką zadebiutowała w Tokio na Igrzyskach Paraolimpijskich. Ponadto Ewa Bańkowska regularnie startuje w rywalizacji mastersów na szosie i torze, gdzie sięga po medale międzynarodowych imprez, a na końce ma również rekordy świata. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....