Patryk Stosz z dwoma etapowymi podiami w wyścigu Flèche du Sud 2023

Strona głównaKolarstwoPatryk Stosz z dwoma etapowymi podiami w wyścigu Flèche du Sud 2023

Z dobrej strony w luksemburskim wyścigu Flèche du Sud 2023 zaprezentował się Patryk Stosz z zespołu Voster ATS Team. Polski kolarz dwukrotnie zajmował drugie miejsca etapowe. Miało to miejsce na trzecim i czwartym etapie. Dwukrotnie był o włos od zwycięstwa i dwukrotnie musiał uznać wyższość Francuza Lucas Groliera z Vendée U. Ostatecznie Patryk Stosz zajął 55. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najwyżej z Polaków na 28. miejscu był Piotr Brożyna.

Dwa razy drugie miejsce Patryka Stosza

Patryk Stosz przyzwyczaił nas do tego, że z sukcesami jeździ w wyścigach kolarskich zaliczanych do kategorii Europe Tour. Nie inaczej było w 72. edycji luksemburskiego wyścigu etapowego Flèche du Sud. Po słabszym początku powrócił do walki o czołowe lokaty na trzecim etapie. Tam okazał się najszybszy z peletonu i zajął drugie miejsce. Przegrał tylko z Francuzem Lucasem Grolierem z zespołu Vendée U, który wcześniej odjechał od peletonu na kilka sekund.

Dobrą formę Patryk Stosz potwierdził również na czwartym etapie, który kończył wyścig Flèche du Sud 2023. Rozgrywany był na pętlach w okolicach miejscowości Esch-sur-Alzette. Zawodnik Voster ATS Team ponownie do końca liczył sie w walce o zwycięstwo. Niestety znów musiał uznać wyższość Lucasa Groliera. Dobra jazda na etapach dała Patrykowi Stoszowi nie tylko dwa podia, ale również 6 punktów do rankingu UCI

Piotr Brożyna najlepszy w klasyfikacji generalnej

Ostatecznie najlepszym z Polaków na koniec wyścigu Flèche du Sud 2023 był Piotr Brożyna. W generalce zajął 28. miejsce. Trzy oczka niżej skończył doświadczony Maciej Paterski. Na 42. pozycji sklasyfikowano Mateusza Kostańskiego. Patryk Stosz zajął 55. miejsce, a Bartosz Rudyk 93. lokatę. Wyścigu nie ukończył Damian Papierski. Wszyscy wymienieni zawodnicy reprezentują barwy Voster ATS Team

Cały wyścig Flèche du Sud 2023 wygrał Holender Pim Ronhaar z Baloise – Trek Lions. Kolejne miejsca na podium zajęli Francuz Antoine Huby z Vendée U i Węgier Marton Dina z ATT Investments.