Patryk Stosz najlepszy w wyścigu Trofej Poreč 2023 w Chorwacji

Strona głównaKolarstwoPatryk Stosz najlepszy w wyścigu Trofej Poreč 2023 w Chorwacji

Reprezentant Polski Patryk Stosz z zespołu Voster ATS Team wygrał wyścig kolarski Trofej Poreč 2023 zaliczany do cyklu Europe Tour. Tym samym udanie rozpoczął sezon, ponieważ start w Chorwacji był jego pierwszym w 2023 roku. Polak okazał się najlepszy z finiszu z grupy. Na ostatnich metrach wyprzedził Czecha Adama Toupalika i Francuza Thibauda Gruela. Wysokie szóste miejsce zajął Bartłomiej Proć z Santic – Wibatech. 

Premierowe zwycięstwo Stosza w 2023 roku 

Już w ubiegłym sezonie Patryk Stosz potwierdzał, że jego forma zwyżkuje. Teraz w swoim pierwszym starcie w 2023 roku od razu sięgnął po zwycięstwo. Polak od początku trzymał się w grupie z głównymi faworytami wyścigu Trofej Poreč 2023. Trasa liczyła niewiele ponad 156 kilometrów i sprzyjała atakom, które na szczęście były neutralizowane przez grupę. Kolarze rywalizowali na trasie z Poreć do Tar. O zwycięstwie zadecydował finisz z większej grupy. Tu najwięcej przytomności zachował Patryk Stosz, który zagwarantował sobie dobrą pozycję do ataku i wystarczająco się rozpędził. Dzięki temu kolarz Voster ATS Team na ostatnich metrach wyprzedził Czecha Adama Toupalika z Elkov – Kasper i Francuza Thibauda Gruela z Equipe continentale Groupama-FDJ. 

Z dobrej strony pokazali się również inni Polacy. Na szóstym miejscu zmagania ukończył Bartłomiej Proć z Santic – Wibatech. W drugiej dziesiątce znaleźli się jeszcze Piotr Pękała (12., Santic – Wibatech) i Jakub Kaczmarek (18., HRE Mazowsze Serce Polski). Dalsze miejsca zajęli m.in. Maciej Paterski (94.) i Marcin Budziński (101.). 

Dobra jazda Polek

W ostatni weekend rozegrano również rywalizację kobiet. Aż trzy Polki finiszowały w czołowej dziesiątce. Z dobrej strony pokazały się: 6. Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper Wrocław), 7. Karolina Perekitko (Team Groupe Abadie) i 10. Nikol Płosaj (MAT Atom Deweloper Wrocław). Tuż za tą ostatnią finiszowała jej koleżanka z zespołu Olga Wankiewicz. Zmagania kobiet wygrała Yanina Kuskova z Uzbekistanu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...