Patryk Stosz najlepszym góralem na Tour of Austria 2023

Strona głównaKolarstwoPatryk Stosz najlepszym góralem na Tour of Austria 2023

Reprezentant Polski Patryk Stocz w barwach Voster ATS Team sięgnął po tytuł najlepszego górala na wyścigu etapowym Tour of Austria 2023. Polak najlepiej spisywał się na górskich premiach i zasłużenie wywalczył koszulkę w grochy. Tym samym na stałe zapisał się w kronikach 72. edycji prestiżowego wyścigu dookoła Austrii. Po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sięgnął Ekwadorczyk Jhonathan Narvaez z INEOS Grenadiers. Z Polaków najwyżej w generalce był 17. Piotr Pękała z Santic – Wibatech.

Dobra jazda Patryka Stosza na górskich odcinkach

Za nami 72. edycja kolarskiego wyścigu etapowego Tour of Austria, który liczył pięć etapów. Z dobrej strony pokazał się na nim Patryk Stosz z Voster ATS Team. Reprezentant Polski sięgnął po koszulkę najlepszego górala. W klasyfikacji tej zdobył 21 punktów i zaledwie o oczko wyprzedził drugiego Niemca Jonasa Rappa z Team Hrinkow Advarics. Trzecie miejsce z dorobkiem 16 punktów zdobył Austriak Maximilian Kabas z WSA KTM Graz p/b Leomo.

Patryk Stosz punkty do klasyfikacji górskiej zaczął zdobywać od trzeciego etapu. Wówczas wywalczył ich 8. Na kolejnym odcinku dołożył 13 i został liderem tej klasyfikacji. Ostatni etap pozbawiony był dużych wzniesień. Dzięki temu reprezentant Polski bez trudu dojechał do mety wyścigu i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego górala. Patryk Stosz zasłużenie zdobył koszulkę w grochy podczas 72. edycji Tour of Austria. Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej był Ekwadorczyk Jhonathan Narvaez z INEOS Grenadiers. Kolejne miejsca zajęli Niemiec Jason Osborne z Alpecin-Deceuninck i Kolumbijczyk Jesus David Pena z Team Jayco AlUla.

Piotr Pękała najlepszym z Polaków

Na koniec wyścigu Tour of Austria 2023 najlepszym z Polaków w klasyfikacji generalnej był Piotr Pękała z Santic – Wibatech, który zajął 17. miejsce. Wyścig ukończyli również: 27. Piotr Brożyna (Voster ATS Team), 30. Szymon Tracz (Santic – Wibatech), 54. Maciej Paterski, 74. Artur Sowiński, 81. Mateusz Kostański, 94. Patryk Stosz, 103. Mateusz Grabiś (wszyscy Voster ATS Team) i 109. Bartłomiej Proć (Santic – Wibatech).