STS KOD PROMOCYJNY

Trzecie miejsce Patryka Stosza na ostatnim etapie Tour of Estonia 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Patryka Stosza na ostatnim etapie Tour of Estonia 2022

Dobry indywidualny występ na ostatnim etapie tegorocznego wyścigu Tour of Estonia zanotował Patryk Stosz. Reprezentant Polski zajął 3. miejsce i ukończył zmagania na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej. Patryk Stosz na co dzień reprezentuje barwy Voster ATS Team i był najlepszym biało-czerwonym podczas wyścigu dookoła Estonii. Ostatni etap wygrał reprezentant Estonii Norman Vahtra, a zwycięzcą całego wyścigu Evaldas Siskevicius z Litwy. 

Patryk Stosz przyprowadził na metę większą grupę i skończył na trzecim miejscu 

Ostatni etap Tour of Estonia 2022 liczył 164,8 kilometra i prowadził przez pętle rozgrywane w okolicach miasta Tartu. W końcowych fragmentach etapu na dwójkową ucieczkę zdecydowali się Norman Vahtra i Evaldas Siskevicius. Współpracowali na tyle zgodnie, że dojechali do mety z przewagą ponad pół minuty nad resztą stawki. Etap wygrał Vahtra, a cały wyścig padł łupem Siskeviciusa. Patryk Stosz na metę w Tartu dojechał na 3. miejscu i przyprowadził większą grupę. Na 12. miejscu zmagania ukończył Paweł Szóstka z Santic-Wibatech. 

Dobra jazda Patryka Stosza pozwoliła mu na awans na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak stracił do zwycięzcy 40 sekund, a do podium zabrakło mu 18 sekund. Wysokie miejsce w generalce zajął klubowy kolega Paryka Stosza Jakub Murias, który zakończył Tour of Estonia 2022 na 9. pozycji. Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze Serce Polski zajął 13. miejsce. Łącznie zmagania ukończyło 65. zawodników. Miejsca pozostałych Polaków to: 22. Paweł Szóstka (Santic-Wibatech), 38. Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski), 40. Maciej Paterski, 42. Mateusz Grabis, 43. Mateusz Kotański (wszyscy Voster ATS Team), 45. Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), 59. Bartosz Rudyk, 62. Bartłomiej Proc (obaj Santic-Wibatech). 

Zmagań nie ukończyli m.in.: Damian Papierski i Szymon Krawczyk z Voster ATS Team oraz Alan Banaszek, Adrian Banaszek i Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...