STS KOD PROMOCYJNY

Patryk Stosz najlepszy w GP Gorenjska 2022. Pierwsze zwycięstwo Polaka w tym sezonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoPatryk Stosz najlepszy w GP Gorenjska 2022. Pierwsze zwycięstwo Polaka w tym...

Długo musiał czekać Patryk Stosz na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie kolarskim. Ostatecznie przyszło ono 22 maja, gdy reprezentujący barwy Voster ATS Team zawodnik wygrał słoweński wyścig GP Gorenjska 2022. Na finiszu okazał się lepszy od Słoweńca Tilena Finksta z Adria Mobil oraz Czecha Daniela Babora z Elkov-Kasper. Wysokie miejsce w Słowenii zajął także Jakub Murias. Klubowy kolega Patryka Stosza skończył rywalizację na 5. miejscu.

Pagórkowaty etap zakończony finiszem Patryka Stosza

Tegoroczna edycja GP Gorenjska prowadziła ze Snoviku do Cerklje. Kolarze mieli do pokonania 171,8 kilometrów po pagórkowatej trasie. Na ten dystans składało się m.in. kilka pętli na finiszu, gdzie rozstrzygnęły się losy rywalizacji. Najlepiej spisał się w niej Patryk Stosz z grupy Voster ATS Team. Polak na ostatnich metrach wyprzedził Słoweńca Tilena Finksta z Adria Mobil oraz Czecha Daniela Babora z Elkov-Kasper. Czołowa grupa liczyła 14. zawodników, a wśród nich znalazł się także Jakub Murias. Kolejny z kolarzy Voster ATS Team zajął ostatecznie 5. miejsce i niewiele zabrakło mu do podium. Przed nim znalazł się jeszcze Austriak Fabian Costa z Union Raiffeisen Radteam Tirol.

Ze stratą 6. sekund do najlepszych do mety dojechał doświadczony Maciej Paterski, co dało mu 16. miejsce. Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty. Mateusz Grabis był 25. ze stratą 37 sekund, a Szymon Krawczyk 37. ze stratą ponad 3,5 minuty. Niestety rywalizacji nie ukończył Krzysztof Parma. Wszyscy ci zawodnicy na co dzień reprezentują barwy polskiego zespołu kolarskiego Voster ATS Team. Ostatecznie zmagania ukończyło tylko 50. zawodników. 

Start w Słowenii to kolejny dobry wynik młodych polskich kolarzy, którzy na co dzień rywalizują na zapleczu elity i nieśmiało pukają do jej bram. Takie sukcesy jak ten Patryka Stosza to doskonała promocja kolarstwa w Polsce, a także szansa dla samego zawodnika, że zostanie zauważony przez skautów drużyn z UCI Touru i z czasem będzie mógł liczyć na sportowy awans. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...