Patryk Stosz najlepszy w GP Gorenjska 2022. Pierwsze zwycięstwo Polaka w tym sezonie

Strona głównaKolarstwoPatryk Stosz najlepszy w GP Gorenjska 2022. Pierwsze zwycięstwo Polaka w tym...

Długo musiał czekać Patryk Stosz na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie kolarskim. Ostatecznie przyszło ono 22 maja, gdy reprezentujący barwy Voster ATS Team zawodnik wygrał słoweński wyścig GP Gorenjska 2022. Na finiszu okazał się lepszy od Słoweńca Tilena Finksta z Adria Mobil oraz Czecha Daniela Babora z Elkov-Kasper. Wysokie miejsce w Słowenii zajął także Jakub Murias. Klubowy kolega Patryka Stosza skończył rywalizację na 5. miejscu.

Pagórkowaty etap zakończony finiszem Patryka Stosza

Tegoroczna edycja GP Gorenjska prowadziła ze Snoviku do Cerklje. Kolarze mieli do pokonania 171,8 kilometrów po pagórkowatej trasie. Na ten dystans składało się m.in. kilka pętli na finiszu, gdzie rozstrzygnęły się losy rywalizacji. Najlepiej spisał się w niej Patryk Stosz z grupy Voster ATS Team. Polak na ostatnich metrach wyprzedził Słoweńca Tilena Finksta z Adria Mobil oraz Czecha Daniela Babora z Elkov-Kasper. Czołowa grupa liczyła 14. zawodników, a wśród nich znalazł się także Jakub Murias. Kolejny z kolarzy Voster ATS Team zajął ostatecznie 5. miejsce i niewiele zabrakło mu do podium. Przed nim znalazł się jeszcze Austriak Fabian Costa z Union Raiffeisen Radteam Tirol.

Ze stratą 6. sekund do najlepszych do mety dojechał doświadczony Maciej Paterski, co dało mu 16. miejsce. Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty. Mateusz Grabis był 25. ze stratą 37 sekund, a Szymon Krawczyk 37. ze stratą ponad 3,5 minuty. Niestety rywalizacji nie ukończył Krzysztof Parma. Wszyscy ci zawodnicy na co dzień reprezentują barwy polskiego zespołu kolarskiego Voster ATS Team. Ostatecznie zmagania ukończyło tylko 50. zawodników. 

Start w Słowenii to kolejny dobry wynik młodych polskich kolarzy, którzy na co dzień rywalizują na zapleczu elity i nieśmiało pukają do jej bram. Takie sukcesy jak ten Patryka Stosza to doskonała promocja kolarstwa w Polsce, a także szansa dla samego zawodnika, że zostanie zauważony przez skautów drużyn z UCI Touru i z czasem będzie mógł liczyć na sportowy awans. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...