STS KOD PROMOCYJNY

Piąte miejsce Macieja Bodnara na Mistrzostwach Europy w kolarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoPiąte miejsce Macieja Bodnara na Mistrzostwach Europy w kolarstwie

Maciej Bodnar odniósł duży sukces i zajął piąte miejsce w jeździe indywidualnej na czas rozgrywanej w ramach Mistrzostw Europy 2022 w kolarstwie szosowym. Na ulicach Fürstenfeldbruck reprezentant Polski wyglądał znakomicie. Od początku jego międzyczasy klasyfikowane były w czołówce, jednak strata do medalu wynosiła stosunkowo dużo. Ostatecznie zabrakło do niego 28 sekund. Najlepszą z Polek w tej konkurencji była Agnieszka Skalniak-Sójka, która została sklasyfikowana na 10. miejscu. 

Świetna jazda Macieja Bodnara

Trasa jazdy indywidualnej na czas liczyła w tym roku 24 kilometry. Najlepsi zawodnicy w Europie rywalizowali w okolicach miejscowości Fürstenfeldbruck położonej nieopodal Monachium. W takich warunkach dobrze spisywał się Maciej Bodnar, który od początku utrzymywał stosunkowo wysokie tempo. Ostatecznie trasę pokonał z czasem 27:42, co pozwoliło mu na zajęcie piątego miejsca. To duży sukces doświadczonego reprezentanta Polski. Do podium stracił 28 sekund. Mistrzem Europy o włos został Szwajcar Stefan Bissegger. Drugie miejsce zajął jego rodak Stefan Küng. Na najniższym miejscu podium stanął znakomity Włoch Filippo Ganna. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Filipa Maciejuka, który ostatecznie zajął 20. miejsce i stracił do zwycięzcy 1:54. 

Agnieszka Skalniak-Sójka na 10. miejscu

Kolarki miały do pokonania taką samą trasę, jak mężczyźni. Oznacza to, że start i meta czasówki tegorocznych Mistrzostw Europy również ulokowane zostały w miejscowości Fürstenfeldbruck. Na starcie oglądaliśmy dwie Polki. Lepiej z nich spisała się Agnieszka Skalniak-Sójka, która zajęła ostatecznie 10. miejsce. Polka straciła do najlepszej 1:51, a do podium zabrakło jej 1:23. Oznacza to, że ani przez moment medal nie był w jej zasięgu. Słabiej poszło Marcie Lach, która zajęła 25. miejsce i straciła do najlepszej 3:50. Mistrzynią Europy drugi raz z rzędu została Szwajcarka Marlen Reusser. O 6 sekund wyprzedziła Holenderkę Ellen Van Dijk. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna Holenderka Riejanne Markus. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...