Piąte miejsce Macieja Bodnara na Mistrzostwach Europy w kolarstwie

Strona głównaKolarstwoPiąte miejsce Macieja Bodnara na Mistrzostwach Europy w kolarstwie

Maciej Bodnar odniósł duży sukces i zajął piąte miejsce w jeździe indywidualnej na czas rozgrywanej w ramach Mistrzostw Europy 2022 w kolarstwie szosowym. Na ulicach Fürstenfeldbruck reprezentant Polski wyglądał znakomicie. Od początku jego międzyczasy klasyfikowane były w czołówce, jednak strata do medalu wynosiła stosunkowo dużo. Ostatecznie zabrakło do niego 28 sekund. Najlepszą z Polek w tej konkurencji była Agnieszka Skalniak-Sójka, która została sklasyfikowana na 10. miejscu. 

Świetna jazda Macieja Bodnara

Trasa jazdy indywidualnej na czas liczyła w tym roku 24 kilometry. Najlepsi zawodnicy w Europie rywalizowali w okolicach miejscowości Fürstenfeldbruck położonej nieopodal Monachium. W takich warunkach dobrze spisywał się Maciej Bodnar, który od początku utrzymywał stosunkowo wysokie tempo. Ostatecznie trasę pokonał z czasem 27:42, co pozwoliło mu na zajęcie piątego miejsca. To duży sukces doświadczonego reprezentanta Polski. Do podium stracił 28 sekund. Mistrzem Europy o włos został Szwajcar Stefan Bissegger. Drugie miejsce zajął jego rodak Stefan Küng. Na najniższym miejscu podium stanął znakomity Włoch Filippo Ganna. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Filipa Maciejuka, który ostatecznie zajął 20. miejsce i stracił do zwycięzcy 1:54. 

Agnieszka Skalniak-Sójka na 10. miejscu

Kolarki miały do pokonania taką samą trasę, jak mężczyźni. Oznacza to, że start i meta czasówki tegorocznych Mistrzostw Europy również ulokowane zostały w miejscowości Fürstenfeldbruck. Na starcie oglądaliśmy dwie Polki. Lepiej z nich spisała się Agnieszka Skalniak-Sójka, która zajęła ostatecznie 10. miejsce. Polka straciła do najlepszej 1:51, a do podium zabrakło jej 1:23. Oznacza to, że ani przez moment medal nie był w jej zasięgu. Słabiej poszło Marcie Lach, która zajęła 25. miejsce i straciła do najlepszej 3:50. Mistrzynią Europy drugi raz z rzędu została Szwajcarka Marlen Reusser. O 6 sekund wyprzedziła Holenderkę Ellen Van Dijk. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna Holenderka Riejanne Markus. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...