STS KOD PROMOCYJNY

Polskie podium na ostatnim etapie Tour of Bulgaria. Wygrał Szymon Rekita

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoPolskie podium na ostatnim etapie Tour of Bulgaria. Wygrał Szymon Rekita

Na ostatnim etapie tegorocznego wyścigu Tour of Bulgaria oglądaliśmy polskie podium. Zwycięzcą został Szymon Rekita z Voster ATS Team, który wygrał po solowej akcji. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny Maciej Paterski, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze Serce Polski. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej wyścigu dookoła Bułgarii Rekita zajął 5. miejsce. 

Rekita wygrał dziwny etap 

Ostatni odcinek tegorocznego wyścigu Tour of Bulgaria prowadził z miejscowości Chirpan do Momchilgrad. Rywalizacja była dwukrotnie przerywana, ponieważ organizatorzy źle pokierowali ucieczkę, a później peleton. W takich rwanych warunkach najlepiej spisał się Szymon Rekita Voster ATS Team, który sięgnął po kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Z przewagą 17 sekund wyprzedził drugiego na mecie Macieja Paterskiego, który jest jego klubowym kolegą. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze Serce Polski. W czołowej 10. na etapie oglądaliśmy jeszcze jego kolegę Marcina Budzińskiego (8. miejsce). Pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca. 

Piąte miejsce Rekity w generalce

W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków znalazł się Szymon Rekita, który skończył zmagania na 5. miejscu. Do podium zawodnik Voster ATS Team stracił zaledwie 23 sekundy, a do zwycięzcy wyścigu 1:25. W czołowej 10. klasyfikacji generalnej znaleźli się jeszcze Jakub Kaczmarek (7. miejsce) oraz Maciej Paterski (8. miejsce). Najlepszy w Bułgarii okazał się Ukrainiec Kyrylo Tsarenko, który startował w barwach Gallina Ecotek Lucchini. Drugie miejsce w generalce zajął Francuz Alexis Guerin z Team Vorarlberg. Na najniższym stopniu podium uplasował się Włoch Francesco Di Felice Gallina Ecotek Lucchini, który do ostatniego etapu pozostawał liderem. Przed Rekitą uplasował się jeszcze Szwajcar Roland Thalmann z Team Vorarlberg. W wyścigu oglądaliśmy liczne grono reprezentantów Polski, którzy spisali się z naprawdę dobrej strony. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...