Polskie podium na ostatnim etapie Tour of Bulgaria. Wygrał Szymon Rekita

Strona głównaKolarstwoPolskie podium na ostatnim etapie Tour of Bulgaria. Wygrał Szymon Rekita

Na ostatnim etapie tegorocznego wyścigu Tour of Bulgaria oglądaliśmy polskie podium. Zwycięzcą został Szymon Rekita z Voster ATS Team, który wygrał po solowej akcji. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny Maciej Paterski, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze Serce Polski. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej wyścigu dookoła Bułgarii Rekita zajął 5. miejsce.

Rekita wygrał dziwny etap

Ostatni odcinek tegorocznego wyścigu Tour of Bulgaria prowadził z miejscowości Chirpan do Momchilgrad. Rywalizacja była dwukrotnie przerywana, ponieważ organizatorzy źle pokierowali ucieczkę, a później peleton. W takich rwanych warunkach najlepiej spisał się Szymon Rekita Voster ATS Team, który sięgnął po kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Z przewagą 17 sekund wyprzedził drugiego na mecie Macieja Paterskiego, który jest jego klubowym kolegą. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze Serce Polski. W czołowej 10. na etapie oglądaliśmy jeszcze jego kolegę Marcina Budzińskiego (8. miejsce). Pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca.

Piąte miejsce Rekity w generalce

W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków znalazł się Szymon Rekita, który skończył zmagania na 5. miejscu. Do podium zawodnik Voster ATS Team stracił zaledwie 23 sekundy, a do zwycięzcy wyścigu 1:25. W czołowej 10. klasyfikacji generalnej znaleźli się jeszcze Jakub Kaczmarek (7. miejsce) oraz Maciej Paterski (8. miejsce). Najlepszy w Bułgarii okazał się Ukrainiec Kyrylo Tsarenko, który startował w barwach Gallina Ecotek Lucchini. Drugie miejsce w generalce zajął Francuz Alexis Guerin z Team Vorarlberg. Na najniższym stopniu podium uplasował się Włoch Francesco Di Felice Gallina Ecotek Lucchini, który do ostatniego etapu pozostawał liderem. Przed Rekitą uplasował się jeszcze Szwajcar Roland Thalmann z Team Vorarlberg. W wyścigu oglądaliśmy liczne grono reprezentantów Polski, którzy spisali się z naprawdę dobrej strony.