Strona głównaKolarstwoPremierowe zwycięstwo Marcelego Bogusławskiego w Alpecin-Deceuninck Development Team

Reprezentant Polski Marceli Bogusławski wygrał prolog francuskiego wyścigu Tour du Pays de Montbéliard. Dzięki temu sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w barwach zespołu Alpecin-Deceuninck Development Team, który reprezentuje od początku sezonu. Blisko etapowego podium we Francji był jeszcze Marci Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski. Najwyżej w klasyfikacji generalnej znalazł się Maciej Paterski z Voster ATS Team, który finiszował na 10. miejscu.

Pierwsze zwycięstwo Bogusławskiego dla nowego zespołu

Tegoroczny wyścig Tour du Pays de Montbéliard na długo zapadnie w pamięci Marcelego Bogusławskiego. Wszystko za sprawą prologu. Polak z zespołu Alpecin-Deceuninck Development Team spisał się w nim znakomicie. Przejechał trzy kilometry z czasem 3:29 i sięgnął po zwycięstwo. Tym samym otworzył dorobek ze swoimi zdobyczami dla nowego zespołu. Na drugim miejscu w prologu ze stratą pięciu sekund znalazł się jego klubowy kolega Laurens Sweeck. Jednocześnie Marceli Bogusławski został pierwszym liderem wyścigu, choć było wiadomo, że tej pozycji nie utrzyma zbyt długo. Ostatecznie całe zmagania ukończył na 95. miejscu.

Marcin Budziński blisko podium. Paterski najlepszy w generalce

Na ostatnim odcinku blisko etapowego podium był Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski. Dobrze odnalazł się w finiszującej grupie i ostatecznie zakończył etap na czwartej pozycji. Wygrał Belg Laurens Sweeck, a zwycięstwo w całym wyścigu wywalczył jego rodak Sten Van Gucht z Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme. Kolejne miejsca na podium zajęli Norweg Martin Tjotta z Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme i Laurens Sweeck.

Najwyżej z Polaków w klasyfikacji generalnej Tour du Pays de Montbéliard znalazł się Maciej Paterski z Voster ATS Team. Ostatecznie zajął 10. miejsce ze stratą 25 sekund do zwycięzcy. Wyścig ukończyli jeszcze: 14. Marcin Budziński, 32. Piotr Brożyna, 42. Jakub Kaczmarek, 51. Adam Stachowiak, 55. Mateusz Kostański, 57. Artur Sowiński, 58. Tomasz Budziński, 70. Mateusz Grabiś i 95. Marceli Bogusławski.