STS KOD PROMOCYJNY

Radosław Frątczak z etapowym podium wyścigu Tour de l’Avenir 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoRadosław Frątczak z etapowym podium wyścigu Tour de l’Avenir 2023

Za nami etapowy wyścig kolarski Tour de l’Avenir 2023, czyli najważniejsze zmagania dla kolarzy z kategorii wiekowej U-23. Na trasę tego wyścigu po kilku latach powróciła reprezentacja Polski. Największy sukces odniósł Radosław Frątczak, który na drugim etapie zajął drugie miejsce. To pierwsze podium Polaka w Tour de l’Avenir od bardzo dawna. Po tym etapie na pozycję lidera zmagań na chwilę awansował Michał Pomorski. 

Etapowe podium Radosława Frątczaka

Polacy powrócili do peletonu Tour de l’Avenir po pięciu latach swojej nieobecności. Od razu zaznaczyli swoją obecność. W najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim dla kategorii wiekowej U-23 Radosław Frątczak zajął drugie miejsce na drugim etapie. Prowadził on z miejscowości Nozay do Chinon i liczył 189 kilometrów. O wygranej na etapie decydował sprinterski finisz. Najlepiej w nim spisał się Kanadyjczyk Riley Pickrell. Tuż za nim znalazł się Radosław Frątczak, a podium uzupełnił Rotem Tene z reprezentacji Izraela. Jak się później okazało, sukces Frątczaka był jedynym polskim podium w tegorocznej edycji Tour de l’Avenir. 

Michał Pomorski przez chwilę liderem

Na początku zmagań z dobrej strony pokazał się również Michał Pomorski. Pierwszy etap kończył na trzecim miejscu. Do podium zabrakło mu bardzo niewiele. Na drugim etapie Michał Pomorski zajął dobre 16. miejsce, dzięki czemu awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Tour de l’Avenir 2023. Niestety na kolejnym etapie słabiej poszło reprezentacji Polski w drużynowej jeździe na czas i Polak stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Mimo tego wyścig może zaliczyć do udanych. 

Polska na 17. miejscu 

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Polski zajęła 17. miejsce. Indywidualnie najlepiej poszło Kacprowi Krawcowi, który finiszował na 22. pozycji. Kamil Szymacha zajął 43. miejsce, a Mateusz Gajdulewicz był 47. W klasyfikacji punktowej na 18. miejscu znalazł się Radosław Frątczak, który ostatecznie nie ukończył zmagań. Oprócz niego w klasyfikacji generalnej nie uwzględniono również Michała Pomorskiego i Mikołaja Szulika. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...