STS KOD PROMOCYJNY

Rafał Wilk brązowym medalistą Mistrzostw Świata w parakolarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoRafał Wilk brązowym medalistą Mistrzostw Świata w parakolarstwie

Duży sukces w kanadyjskim Baie-Comeau odniósł Rafał Wilk. Reprezentant Polski w parakolarstwie wywalczył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii MH4. Łącznie udział w rywalizacji w tej kategorii wzięło 13. zawodników z całego świata. Trasa liczyła 19 kilometrów, a polski specjalista od konkurencji handbike zajął trzecie miejsce. Walka była wyrównana do samego końca, a czas Polaka okazał się lepszy zaledwie o dwie sekundy od kolejnego zawodnika. 

Kapitalna postawa Rafała Wilka

Reprezentant Polski w parakolarstwie pojechał do Kanady po jak najlepszy wynik i już pierwszego dnia zmagań sięgnął po medal. Rafał Wilk bardzo dobrze przejechał trasę jazdy indywidualnej na czas. Cała trasa w Baie-Comeau liczyła 19 kilometrów. Polak stanął na najniższym stopniu podium i stracił 1:27 do zwycięzcy Jetze Plata z Holandii. Drugie miejsce ze stratą 39 sekund zajął Austriak Thomas Fruhwirth. Trzecie miejsce zajął Rafał Wilk, który o dwie sekundy wyprzedził Mathieu Bosredona z Francji. Pasjonująca walka o medal toczyła się do ostatnich metrów, a międzyczasy obu zawodników były bardzo zbliżone. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Z bardzo dobrej strony pokazali się także pozostali biało-czerwoni. Bardzo blisko podium była Renata Kałuża, która zajęła czwarte miejsce w klasie WH3. Reprezentantka Polski straciła do brązowej medalistki 37 sekund i ostatecznie przegrała z Jady Martins Malavazzi z Brazylii. Najlepsza w tej kategorii okazała się Annika Zeyen z Niemiec. W kategorii MH1 szóste miejsce zajął Rafał Mikołajczyk, jednak jego strata do czołowych zawodników wyniosła blisko 10 minut i był daleko od pozycji medalowej. Dalsze miejsca zajęli również Rafał Szumiec w kategorii MH3 oraz Krzysztof Plewa z MH5. Pierwszy z nich skończył na 9. miejscu, a drugi ukończył zmagania na 8. pozycji. To pierwszy z czterech dni Mistrzostw Świata w parakolarstwie, które w tym roku odbywają się w kanadyjskiej miejscowości Baie-Comeau.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...