Rafał Wilk brązowym medalistą Mistrzostw Świata w parakolarstwie

Strona głównaKolarstwoRafał Wilk brązowym medalistą Mistrzostw Świata w parakolarstwie

Duży sukces w kanadyjskim Baie-Comeau odniósł Rafał Wilk. Reprezentant Polski w parakolarstwie wywalczył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii MH4. Łącznie udział w rywalizacji w tej kategorii wzięło 13. zawodników z całego świata. Trasa liczyła 19 kilometrów, a polski specjalista od konkurencji handbike zajął trzecie miejsce. Walka była wyrównana do samego końca, a czas Polaka okazał się lepszy zaledwie o dwie sekundy od kolejnego zawodnika. 

Kapitalna postawa Rafała Wilka

Reprezentant Polski w parakolarstwie pojechał do Kanady po jak najlepszy wynik i już pierwszego dnia zmagań sięgnął po medal. Rafał Wilk bardzo dobrze przejechał trasę jazdy indywidualnej na czas. Cała trasa w Baie-Comeau liczyła 19 kilometrów. Polak stanął na najniższym stopniu podium i stracił 1:27 do zwycięzcy Jetze Plata z Holandii. Drugie miejsce ze stratą 39 sekund zajął Austriak Thomas Fruhwirth. Trzecie miejsce zajął Rafał Wilk, który o dwie sekundy wyprzedził Mathieu Bosredona z Francji. Pasjonująca walka o medal toczyła się do ostatnich metrów, a międzyczasy obu zawodników były bardzo zbliżone. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Z bardzo dobrej strony pokazali się także pozostali biało-czerwoni. Bardzo blisko podium była Renata Kałuża, która zajęła czwarte miejsce w klasie WH3. Reprezentantka Polski straciła do brązowej medalistki 37 sekund i ostatecznie przegrała z Jady Martins Malavazzi z Brazylii. Najlepsza w tej kategorii okazała się Annika Zeyen z Niemiec. W kategorii MH1 szóste miejsce zajął Rafał Mikołajczyk, jednak jego strata do czołowych zawodników wyniosła blisko 10 minut i był daleko od pozycji medalowej. Dalsze miejsca zajęli również Rafał Szumiec w kategorii MH3 oraz Krzysztof Plewa z MH5. Pierwszy z nich skończył na 9. miejscu, a drugi ukończył zmagania na 8. pozycji. To pierwszy z czterech dni Mistrzostw Świata w parakolarstwie, które w tym roku odbywają się w kanadyjskiej miejscowości Baie-Comeau.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...