Rafał Wilk brązowym medalistą Mistrzostw Świata w parakolarstwie

Autor
Strona głównaKolarstwoRafał Wilk brązowym medalistą Mistrzostw Świata w parakolarstwie

Duży sukces w kanadyjskim Baie-Comeau odniósł Rafał Wilk. Reprezentant Polski w parakolarstwie wywalczył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii MH4. Łącznie udział w rywalizacji w tej kategorii wzięło 13. zawodników z całego świata. Trasa liczyła 19 kilometrów, a polski specjalista od konkurencji handbike zajął trzecie miejsce. Walka była wyrównana do samego końca, a czas Polaka okazał się lepszy zaledwie o dwie sekundy od kolejnego zawodnika. 

Kapitalna postawa Rafała Wilka

Reprezentant Polski w parakolarstwie pojechał do Kanady po jak najlepszy wynik i już pierwszego dnia zmagań sięgnął po medal. Rafał Wilk bardzo dobrze przejechał trasę jazdy indywidualnej na czas. Cała trasa w Baie-Comeau liczyła 19 kilometrów. Polak stanął na najniższym stopniu podium i stracił 1:27 do zwycięzcy Jetze Plata z Holandii. Drugie miejsce ze stratą 39 sekund zajął Austriak Thomas Fruhwirth. Trzecie miejsce zajął Rafał Wilk, który o dwie sekundy wyprzedził Mathieu Bosredona z Francji. Pasjonująca walka o medal toczyła się do ostatnich metrów, a międzyczasy obu zawodników były bardzo zbliżone. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Z bardzo dobrej strony pokazali się także pozostali biało-czerwoni. Bardzo blisko podium była Renata Kałuża, która zajęła czwarte miejsce w klasie WH3. Reprezentantka Polski straciła do brązowej medalistki 37 sekund i ostatecznie przegrała z Jady Martins Malavazzi z Brazylii. Najlepsza w tej kategorii okazała się Annika Zeyen z Niemiec. W kategorii MH1 szóste miejsce zajął Rafał Mikołajczyk, jednak jego strata do czołowych zawodników wyniosła blisko 10 minut i był daleko od pozycji medalowej. Dalsze miejsca zajęli również Rafał Szumiec w kategorii MH3 oraz Krzysztof Plewa z MH5. Pierwszy z nich skończył na 9. miejscu, a drugi ukończył zmagania na 8. pozycji. To pierwszy z czterech dni Mistrzostw Świata w parakolarstwie, które w tym roku odbywają się w kanadyjskiej miejscowości Baie-Comeau.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...