Srebro Polek w sprincie na Mistrzostwach Europy u-23 w kolarstwie torowym

Strona głównaKolarstwoSrebro Polek w sprincie na Mistrzostwach Europy u-23 w kolarstwie torowym

Reprezentantki Polski wywalczyły srebrny medal w konkurencji sprintu drużynowego na Mistrzostwach Europy do lat 23. w kolarstwie torowym. Srebrne medale zawisły na szyjach Nikoli Sibiak, Pauliny Petri, Joanny Błaszczak oraz Natalii Wężyk, która pojechała w kwalifikacjach. Pozostali młodzieżowcy nie wywalczyli medali drugiego dnia zmagań, a w kategorii juniorskiej Polki zajęły trzecie miejsce w wyścigu na dochodzenie. 

O medal nie było trudno

Co ciekawe o zdobycie medalu w sprincie drużynowym kobiet do lat 23. nie było trudno. Wszystko dlatego, że na starcie tej konkurencji pojawiły się tylko dwie reprezentacje. Poza Polkami do startu zgłosiły się tylko Niemki. Mimo tego zgodnie z regulaminem Mistrzostw Europy najpierw rozegrano kwalifikacje. Później natomiast rozegrano finał. W obu przypadkach górą były Niemki, które zasłużenie sięgnęły po złoto, a Polki wywalczyły srebrny medal. W kwalifikacjach zaprezentowała się m.in. Natalia Wężyk, a w wielkim finale pojechały: Nikola Sibiak, Paulina Petri i Joanna Błaszczak. Medal Polek jest drugim w kategorii do lat 23. na tej imprezie. Dzień wcześniej po brąz w wyścigu eliminacyjnym sięgnął Filip Prokopyszyn. 

Niestety podobnego sukcesu nie osiągnęli ich koledzy z reprezentacji. Polacy w składzie Konrad Burawski, Tomasz Dobrzyński i Mateusz Strauch uplasowali się na piątym miejscu w sprincie drużynowym u-23. Miejsca na podium zajęli kolejno: Brytyjczycy, Niemcy i Włosi. Zawody rozgrywane są w portugalskiej Andii. 

Brąz juniorek na dochodzenie

Drugi medal tego dnia dołożyły uzdolnione juniorki. Polki w składzie: Anna Długaś, Zuzanna Chylińska, Martyna Szczęsna i Maja Tracka oraz startującą w eliminacjach Laurą Rybkiewicz zajęły trzecie miejsce w wyścigu na dochodzenie. W walce o brąz nasze reprezentantki pokonały Szwajcarki, a konkurencję wygrały Niemki. Polscy juniorzy skończyli na czwartym miejscu po porażce w małym finale z Brytyjczykami. W najbliższych dniach kontynuacja Mistrzostw Europy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....