Drugie miejsce Stanisława Aniołkowskiego na 4. etapie 4 Jours de Dunkerque

Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Stanisława Aniołkowskiego na 4. etapie 4 Jours de Dunkerque

Bardzo dobry wynik na 4. etapie wyścigu kolarskiego 4 Jours de Dunkerque osiągnął Stanisław Aniołowski. Polski kolarz reprezentujący na co dzień barwy zespołu Bingoal Pauwels Sauces WB zajął drugie miejsce. Ostatecznie na finiszu uległ tylko Belgowi Lionelowi Taminiauxowi z Alpecin-Fenix. Ten dobry występ sprawił, że na dwa etapy przed końcem wyścigu reprezentant Polski zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i traci tylko 3 sekundy do lidera. Przed Polakiem jest m.in. Belg Philippe Gilbert z Lotto Soudal, a nowym liderem został Litwin Evaldas Šiškevičius z Go Sport – Roubaix Lille Métropole. 

Świetna walka na ostatnich metrach i drugie miejsce Polaka

Czwarty etap tegorocznego wyścigu 4 Jours de Dunkerque nie należał do najbardziej wymagających. Trasa tego odcinka przebiegała po francuskiej równinie, dlatego trudno było o sformowanie ataku przed wzniesieniem. Tych po prostu brakowało. Najefektowniejszą ucieczką była szarsza Litwina Evaldasa Šiškevičius oraz Francuza Alexandre Delettre z Cofidisu. Była to ważna ucieczka, ponieważ bonifikaty zdobywane przez Litwina na lotnych premiach pozwoliły mu na awans na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. 

Ostatecznie peleton dogonił uciekinierów, a w nim ponownie aktywny był Stanisław Aniołkowski. Zawodnik ten na jednym z wcześniejszych etapów ucierpiał w kraksie, jednak nie było tego widać. Jest bardzo dobrze przygotowany do ścigania się na wysokim poziomie. Polak zaczynał finisz z dalekiej pozycji, jednak osiągnął dużą szybkość i niewiele brakowało, a zgarnąłby zwycięstwo. Ostatecznie nie był w stanie wyprzedzić rozpędzonego Lionela Taminiauxa i zajął drugie miejsce na mecie, co i tak jest kapitalnym wynikiem. Dzięki temu awansował o 6 miejsc w generalce i aktualnie zajmuje 7. lokatę. Do końca zmagań pozostały jeszcze 2 etapy. 

W klasyfikacji generalnej dalsze miejsce zajmują pozostali Polacy. Szymon Sajnok z Cofidis jest na 79. pozycji, a Maciej Bodnar z TotalEnergies zajmuje 93. lokatę. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Wilfredo Leon wraca po kontuzji i wskakuje na najwyższy poziom!

Ponad pięć miesięcy trwała absencja Wilfredo Leona z powodu kontuzji. Reprezentant Polski wrócił do gry w Perugii i od razu zanotował świetny występ. Nie...