STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Stanisława Aniołkowskiego na 4. etapie 4 Jours de Dunkerque

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDrugie miejsce Stanisława Aniołkowskiego na 4. etapie 4 Jours de Dunkerque

Bardzo dobry wynik na 4. etapie wyścigu kolarskiego 4 Jours de Dunkerque osiągnął Stanisław Aniołowski. Polski kolarz reprezentujący na co dzień barwy zespołu Bingoal Pauwels Sauces WB zajął drugie miejsce. Ostatecznie na finiszu uległ tylko Belgowi Lionelowi Taminiauxowi z Alpecin-Fenix. Ten dobry występ sprawił, że na dwa etapy przed końcem wyścigu reprezentant Polski zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i traci tylko 3 sekundy do lidera. Przed Polakiem jest m.in. Belg Philippe Gilbert z Lotto Soudal, a nowym liderem został Litwin Evaldas Šiškevičius z Go Sport – Roubaix Lille Métropole. 

Świetna walka na ostatnich metrach i drugie miejsce Polaka

Czwarty etap tegorocznego wyścigu 4 Jours de Dunkerque nie należał do najbardziej wymagających. Trasa tego odcinka przebiegała po francuskiej równinie, dlatego trudno było o sformowanie ataku przed wzniesieniem. Tych po prostu brakowało. Najefektowniejszą ucieczką była szarsza Litwina Evaldasa Šiškevičius oraz Francuza Alexandre Delettre z Cofidisu. Była to ważna ucieczka, ponieważ bonifikaty zdobywane przez Litwina na lotnych premiach pozwoliły mu na awans na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. 

Ostatecznie peleton dogonił uciekinierów, a w nim ponownie aktywny był Stanisław Aniołkowski. Zawodnik ten na jednym z wcześniejszych etapów ucierpiał w kraksie, jednak nie było tego widać. Jest bardzo dobrze przygotowany do ścigania się na wysokim poziomie. Polak zaczynał finisz z dalekiej pozycji, jednak osiągnął dużą szybkość i niewiele brakowało, a zgarnąłby zwycięstwo. Ostatecznie nie był w stanie wyprzedzić rozpędzonego Lionela Taminiauxa i zajął drugie miejsce na mecie, co i tak jest kapitalnym wynikiem. Dzięki temu awansował o 6 miejsc w generalce i aktualnie zajmuje 7. lokatę. Do końca zmagań pozostały jeszcze 2 etapy. 

W klasyfikacji generalnej dalsze miejsce zajmują pozostali Polacy. Szymon Sajnok z Cofidis jest na 79. pozycji, a Maciej Bodnar z TotalEnergies zajmuje 93. lokatę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...