Sukcesy Polaków w Race Around Poland i WUCA Mistrzostwach Świata

Strona głównaKolarstwoSukcesy Polaków w Race Around Poland i WUCA Mistrzostwach Świata

Polscy kolarze odnieśli spore sukcesy podczas trzeciej edycji Race Around Poland, czyli najdłuższego ultrakolarskiego wyścigu w Polsce. W ramach tego wydarzenia rozegrano również pierwsze w historii WUCA Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie. W poszczególnych kategoriach najlepsi okazali się m.in.: Damian Pazikowski, Marcin Celiński, Mariusz Pacwa i Krystian Jakubek. Ten ostatni pobił rekord trasy na dystansie 3600 kilometrów bez wsparcia. 

Niesamowity rekord Krystiana Jakubka

Najtrudniejszym wyścigiem był ten na 3600 kilometrów bez wsparcia. Pętla prowadziła dookoła Polski. W tej konkurencji od początku do samego końca zdecydowanym liderem pozostawał Krystian Jakubek. Dzięki temu pewnie sięgnął po końcowe zwycięstwo. Całą trasę pokonał z czasem 191h38’40”. W ten sposób pobił zeszłoroczny rekord trasy aż o 45 godzin. To niesamowity wyczyn Polaka, który pokonał kolejną granicę w ultrakolarstwie. 

Damian Pazikowski najlepszy w RAP Challenge

Na otwarcie zawodów rozegrano RAP Challenge o długości 300 kilometrów. W nim najlepszy okazał się Damian Pazikowski, który wygrał z czasem 8h11’59”. Dzięki temu o ponad 20 minut pobił rekord Marko Baloha. Jednocześnie Polak wygrał Puchar Gminy Czemierniki. To duży sukces Polaka, który w trzeciej edycji Race Around Poland pokazał znakomite przygotowanie i świetną formę. 

Sukcesy Polaków na innych dystansach

Na dystansie 900 kilometrów najlepszy okazał się Marcin Celiński. Drugie miejsce zajął inny z biało-czerwonych Tomasz Madzia. Obaj zawodnicy pobili dotychczasowy rekord trasy o blisko 20 godzin. Pierwszy pokonał 900 kilometrów z czasem 38h34’56”. Drugi przyjechał niespełna 25 minut później. Na dwukrotnie dłuższym dystansie 1800 kilometrów triumfował Mariusz Pacwa. Zawodnik ten zaczął bardzo mocno i przez niemal cały wyścig zachował bezpieczną przewagę nad swoimi głównymi rywalami. Dzięki temu dojechał do mety z czasem 133h41’29”. Dało mu to pewne zwycięstwo. Podczas tego startu ustanowił najlepszy wynik w tej kategorii. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...