Sukcesy Polaków w Tour of Bulgaria. Zwycięstwa etapowe i dwóch Polaków w 10 generalki

Autor
Strona głównaKolarstwoSukcesy Polaków w Tour of Bulgaria. Zwycięstwa etapowe i dwóch Polaków w...

Tegoroczna edycja Tour of Bulgaria liczyła pięć etapów (sześć odcinków). Na dwóch z nich triumfowali kolarze z Polski. Pierwsze zwycięstwo odniósł na drugim etapie Mateusz Grabis z Voster ATS Team. Popisał się świetnym finiszem i na mecie zaledwie o dwie sekundy wyprzedził Czecha Michala Schurana z ATT Investments. Tuż za podium na tym odcinku finiszował Patryk Stosz (Voster ATS Team), który dzień wcześniej na pierwszym etapie zajął znakomite trzecie miejsce. 

W końcu Patryk Stosz również doczekał się etapowego zwycięstwa. Odniósł je na trzecim etapie, który prowadził z Kazanlak do Burgas. Reprezentant Polski znakomicie zachował się na finiszu z większej grupy. Drugie miejsce zajął reprezentant Grenady Red Walters z XSpeed United Continental, a trzeci był Szwajcar Felix Stehli z EF Education-NIPPO Development Team. Później blisko etapowego podium był jeszcze Maciej Paterski (Voster ATS Team), który zajął czwarte miejsce na ostatnim etapie z finiszem w Shumen. 

Dwóch Polaków w czołowej 10 

Na zakończenie 70. edycji Tour of Bulgaria dwóch Polaków znalazło się w czołowej 10. klasyfikacji generalnej. Dziewiąte miejsce zajął Piotr Brożyna. Pozycję niżej uplasował się Maciej Paterski. Obaj kolarze jeżdżą w barwach Voster ATS Team. Zwycięzcą wyścigu został Czech Michal Schuran z ATT Investments. Podium uzupełnili Włoch Michele Gazzoli z Astana Qazaqstan Development Team i Szwajcar Felix Stehli z EF Education-NIPPO Development Team. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....