STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Sukcesy Polaków w Tour of Bulgaria. Zwycięstwa etapowe i dwóch Polaków w 10 generalki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoSukcesy Polaków w Tour of Bulgaria. Zwycięstwa etapowe i dwóch Polaków w...

Tegoroczna edycja Tour of Bulgaria liczyła pięć etapów (sześć odcinków). Na dwóch z nich triumfowali kolarze z Polski. Pierwsze zwycięstwo odniósł na drugim etapie Mateusz Grabis z Voster ATS Team. Popisał się świetnym finiszem i na mecie zaledwie o dwie sekundy wyprzedził Czecha Michala Schurana z ATT Investments. Tuż za podium na tym odcinku finiszował Patryk Stosz (Voster ATS Team), który dzień wcześniej na pierwszym etapie zajął znakomite trzecie miejsce. 

W końcu Patryk Stosz również doczekał się etapowego zwycięstwa. Odniósł je na trzecim etapie, który prowadził z Kazanlak do Burgas. Reprezentant Polski znakomicie zachował się na finiszu z większej grupy. Drugie miejsce zajął reprezentant Grenady Red Walters z XSpeed United Continental, a trzeci był Szwajcar Felix Stehli z EF Education-NIPPO Development Team. Później blisko etapowego podium był jeszcze Maciej Paterski (Voster ATS Team), który zajął czwarte miejsce na ostatnim etapie z finiszem w Shumen. 

Dwóch Polaków w czołowej 10 

Na zakończenie 70. edycji Tour of Bulgaria dwóch Polaków znalazło się w czołowej 10. klasyfikacji generalnej. Dziewiąte miejsce zajął Piotr Brożyna. Pozycję niżej uplasował się Maciej Paterski. Obaj kolarze jeżdżą w barwach Voster ATS Team. Zwycięzcą wyścigu został Czech Michal Schuran z ATT Investments. Podium uzupełnili Włoch Michele Gazzoli z Astana Qazaqstan Development Team i Szwajcar Felix Stehli z EF Education-NIPPO Development Team. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...