Świetna jazda Marty Lach na pierwszym etapie Bretagne Ladies Tour CERATIZIT. Polka na szóstym miejscu

Strona głównaKolarstwoŚwietna jazda Marty Lach na pierwszym etapie Bretagne Ladies Tour CERATIZIT. Polka...

Za nami otwarcie kobiecego wyścigu kolarskiego Bretagne Ladies Tour CERATIZIT. Na pierwszym etapie ze znakomitej strony pokazała się Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Przez długi czas Polka była  w groźnej ucieczce, a ostatecznie zakończyła rywalizację na 6. miejscu. To najlepszy wynik Marty Lach w tym sezonie. Tym samym udowadnia, że stać ją na walkę z najlepszymi kolarkami w peletonie. Pierwszy etap wyścigu we Francji padł łupem Włoszki Marty Bastianelli z UAE Team ADQ.

Aktywna jazda zakończona mocnym finiszem 

Pierwszy etap Wyścigu Dookoła Bretanii liczył 126 kilometrów. Kobiecy peleton wyruszał z Sarzeau, a meta została ustawiona w Bignan. Podczas zmagań kolarki rywalizowały o punkty na dwóch górskich premiach, a na samym finiszu przygotowano walkę na uliczkach urokliwego Bignan. W takich warunkach z doskonałej strony pokazała się Marta Lach z zespołu Ceratizit-WNT Pro Cycling. Pod koniec etapu Polka znalazła się w kilkuosobowej ucieczce, jednak nie udało jej się dojechać do mety przed peletonem. O wszystkim zadecydował więc finisz, na którym aktywna na etapie Marta Lach niespodziewanie pokazała się z bardzo dobrej strony. Mimo trudów walki w ucieczce, potrafiła mocniej nacisnąć na pedały na ostatnich metrach i ostatecznie skończyła rywalizację na 6. miejscu. To dobry prognostyk przed kolejnymi etapami kobiecego Wyścigu Dookoła Bretanii. 

Na dystansie rozegrano także lotne premie, na których Marta Lach wywalczyła 5 sekund bonifikaty. Dzięki temu po pierwszym etapie Bretagne Ladies Tour CERATIZIT zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i traci tylko 5 sekund do liderki i sekundę do podium. 

Wygrana Marty Bastianelli

Zwycięstwo wywalczyła Włoszka Marta Bastianelli UAE Team ADQ, dla której to kolejny sukces w tym sezonie. Na drugim miejscu finiszowała Włoszka Vitorria Guazzini z FDJ-Nouvelle Aquitaine-Futuroscope. Najniższe miejsca na podium wywalczyła Nowozelandka Ally Wollaston z AG Insurance-NXTG Team. Marta Lach była jedyną Polką w peletonie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....