Świetna jazda Darii Pikulik i trzecie miejsce etapowe na Baloise Ladies Tour

Strona głównaKolarstwoŚwietna jazda Darii Pikulik i trzecie miejsce etapowe na Baloise Ladies Tour

Kolejny kapitalny występ w tym sezonie zanotowała Daria Pikulik. Zawodniczka ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław zajęła trzecie miejsce na drugim etapie tegorocznej edycji Baloise Ladies Tour. Dzień wcześniej była czwarta i aktualnie zajmuje wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Do podium traci zaledwie 8 sekund. Najlepsza na drugim etapie była Holenderka Lorena Wiebes z Team DSM. 

Daria Pikulik o włos od zwycięstwa

Drugi etap tegorocznego wyścigu etapowego Baloise Ladies Tour liczył zaledwie 115 kilometrów, jednak na jego trasie znalazło się kilkadziesiąt wymagających podjazdów. W takich warunkach ponownie dobrze odnalazła się Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, która cały czas kręciła blisko czołówki. Ostatecznie utrzymała się na wysokiej pozycji aż do finiszu z grupy, gdzie ukończyła zmagania na wysokim trzecim miejscu. Na ostatnich metrach musiała uznać wyższość dwóch Holenderek. Etapowe zwycięstwo wywalczyła Lorena Wiebes z Team DSM, a na drugim miejscu finiszowała Ellen Van Dijk z Trek – Segafredo.

Dobrze spisały się również pozostałe zawodniczki polskiego zespołu. Dojechały w dużej grupie ze stratą 3:52 do najlepszej zawodniczki na etapie. Zajęły kolejno miejsca: 18. Agnieszka Skalniak-Sójka, 23. Katarzyna Wilkos, 32. Nikol Plosaj, 38. Wiktoria Pikulik oraz 60. Monika Brzezna. 

Pikulik blisko podium w klasyfikacji generalnej

Do końca zmagań w belgijskim wyścigu pozostały już tylko dwa dni. W ich trakcie zostaną rozegrane trzy etapy. Daria Pikulik zaliczyła awans o 9 miejsc i zajmuje aktualnie 5. lokatę w klasyfikacji generalnej. Do liderującej Loreny Wiebes traci 35 sekund, jednak strata Polki do trzeciej w generalce Francuzki Audrey Cordon-Ragot wynosi już tylko 8 sekund. Wiceliderką jest Ellen Van Dijk, a przed Polką znajduje się jeszcze Brytyjka Pfeiffer Georgi z Team DSM. Pozostałe biało-czerwone zajmują dalsze pozycje: 31. Monika Brzezna, 39. Wiktoria Pikulik, 56. Agnieszka Skalniak-Sójka, 80. Nikol Plosaj i 96. Katarzyna Wilkos. 

Kolejny etap zostanie rozegrany 16 lipca, gdy zawodniczki będą rywalizowały na trasie z Cadzand do Knokke-Heist. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Remis Lecha w Wiedniu. Awans wciąż niepewny

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali 1:1 na wyjeździe z Austrią Wiedeń w meczu piątej kolejki Ligi Konferencji Europy. Jedyną bramkę dla mistrzów Polski zdobył Mikael...