Świetny występ i piąte miejsce Darii Pikulik na ME w kolarstwie szosowym

Strona głównaKolarstwoŚwietny występ i piąte miejsce Darii Pikulik na ME w kolarstwie szosowym

Kapitalny występ na Mistrzostwach Europy 2022 w kolarstwie szosowym zanotowała Daria Pikulik. Reprezentantka Polski w wyścigu ze startu wspólnego zajęła 5. miejsce. Była bardzo blisko medalu, jedna na finiszu musiała uznać wyższość kilku rywalek. Dobrze poszło innym biało-czerwonym. Na 11. miejscu finiszowała Agnieszka Skalniak-Sójka. Na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki zmagania ukończyły Marta Jakulska, Marta Lach i Karolina Kumięga. Mistrzynią Europy została Holenderka Lorena Wiebes.

Daria Pikulik o włos od medalu

Wyścig kobiet ze startu wspólnego był ostatnim akordem tegorocznych Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Peleton rywalizował na trasie z Landsberg am Lech do Monachium. Łącznie zawodniczki miały do pokonania 129 kilometrów, a o wszystkim zadecydował finisz z peletonu. W nim do końca o medal walczyła Daria Pikulik. Reprezentantka Polski ostatecznie zakończyła zmagania na piątej pozycji. Mistrzynią Europy została doświadczona Holenderka Lorena Wiebes. Kolejne dwa miejsca na podium zajęły mocne Włoszki Elisa Balsamo i Rachele Barbieri. Tuż za podium finiszowała Niemka Lisa Brennauer, a za nią na metę wjechała Daria Pikulik. Piąte miejsce na Mistrzostwach Europy to sporty sukces młodej Polki

Jak poszło pozostałym Polkom?

W stawce oglądaliśmy jeszcze kilka reprezentantek Polski. Na 11. miejscu zmagania zakończyła Agnieszka Skalniak-Sójka. W czołowej grupie finiszowały jeszcze: Marta Jaskulska (19. miejsce), Marta Lach (21. miejsce) i Karolina Kumięga (22. miejsce). Najsłabiej poszło Monice Brzeźnej, która finiszowała dopiero na 70. miejscu. Polka straciła do Wiebes 3:03.

Za nami udane Mistrzostwa Europy w wykonaniu reprezentantów Polski w kolarstwie szosowym. Daria Pikulik zajęła piąte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. Na takiej samej pozycji zmagania ukończył doświadczony Maciej Bodnar, który startował w jeździe indywidualnej na czas. Bliżej medali była Daria Pikulik. Zabrakło jej naprawdę niewiele, ale potwierdziła, że stać ją na sukcesy w najbliższych latach.