STS KOD PROMOCYJNY

Trzecie miejsce Darii Pikulik w prestiżowym wyścigu Veenendaal – Veenendaal Classic

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Darii Pikulik w prestiżowym wyścigu Veenendaal - Veenendaal Classic

Daria Pikulik z zespołu Human Powered Health zajęła trzecie miejsce w jednodniowym klasyku holenderskim Veenendaal – Veenendaal. Polka spisała się znakomicie i w trzeciej edycji wyścigu uplasowała się na podium. Na ostatnich metrach musiała uznać wyższość Belgijki Lotte Kopecky z Team SD Worx oraz Włoszki Martiny Fidanzy z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. W pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze Wiktoria Pikulik z MAT Atom Deweloper Wrocław, która finiszowała dziewiąta. 

Świetna jazda Darii Pikulik w Holandii

Wyścig jednodniowy Veenendaal – Veenendaal Classic zalicza się do grupy Women Elite. Rangą ustępuje ona tylko kobiecemu World Tourowi. Na starcie w Holandii pojawiło się wiele uznanych i utytułowanych zawodniczek. Wśród nich doskonale czuła się Daria Pikulik. Tegoroczna trasa na pętlach w okolicy Veenendaal liczyła 140 kilometrów. Oczywiście nie zabrakło ucieczek, jednak peleton wszystko kontrolował. Już na kilkadziesiąt kilometrów przed końcem wiedzieliśmy, że o wszystkim powinien zadecydować finisz z peletonu. 


W takich warunkach znakomicie spisała się Daria Pikulik z Human Powered Health. Doskonale odnalazła się w większej grupie i finiszowała na trzeciej pozycji. Zmagania wygrała Belgijka Lotte Kopecky z Team SD Worx. Drugie miejsce zajął Włoszka Martina Fidanza z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Trzecie miejsce Polki da jej 70 punktów do rankingu UCI. Daria Pikulik coraz mocniej akcentuje swoją pozycję w światowym peletonie i z miesiąca na miesiąc robi olbrzymie postępy. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze kilka Polek. Świetnie spisała się również Wiktoria Pikulik z MAT Atom Deweloper Wrocław, która zajęła dziewiąte miejsce (25 punktów UCI). Oliwia Majewska z GRC Jan van Arckel finiszowała na 22. miejscu (3 punkty UCI). Do mety na 46. pozycji dojechała jeszcze Monika Brzeźna z MAT Atom Deweloper Wrocław. Niestety dwie jej koleżanki Malwina Mul i Katarzyna Wilkos nie ukończyły zmagań. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...