Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Dominiki Włodarczyk w wyścigu Grand Prix du Morbihan Femmes 2023

Dominika Włodarczyk zajęła trzecie miejsce w mocno obsadzonym wyścigu kolarskim Grand Prix du Morbihan Femmes 2023 we Francji. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław dobrze zaprezentowała się podczas ataku z grupy i osiągnęła kolejny sukces w tym sezonie. Duża w tym zasługa Katarzyny Wilkos, która ją skutecznie rozprowadziła. Zwycięstwo wywalczyła Australijka Grace Brown, która zdecydowała się na solową akcję na kilkadziesiąt kilometrów przed metą.

Jednodniowy wyścig we Francji

W tym roku Grand Prix du Morbihan Femmes 2023 odbyło się już po raz 13. w historii. Peleton rywalizował na trasie z Josselin do Plumelec, która liczyła niespełna 100 kilometrów. Odcinek ten był pofałdowany i sprzyjał atakom. Na starcie we Francji pojawiło się sześć reprezentantek Polski. Najlepiej spisała się Dominika Włodarczyk. Zawodniczka MAT Atom Deweloper Wrocław bardzo długo plasowała się w czołówce peletonu. Wspierana przez swoje koleżanki została wyprowadzona do dobrej pozycji do ataku. Duża w tym zasługa Katarzyny Wilkos. Dzięki temu Dominika Włodarczyk finiszowała na trzecim miejscu. To kolejny sukces Polki w tym sezonie

Zmagania we Francji wygrała Australijka Grace Brown z FDJ – SUEZ, która zdecydowała się na atak na kilkadziesiąt kilometrów przed metą. Ostatecznie przecięła ją z przewagą 20 sekund nad pierwszą grupką pościgową. Drugie miejsce zajęła Francuzka Cedrine Kerbaol z CERATIZIT-WNT Pro Cycling, która na kresce finiszowała szybciej od Dominiki Włodarczyk. Polka za trzecie miejsce w Grand Prix du Morbihan Femmes 2023 zdobyła 70 punktów do rankingu UCI

Jak poszło pozostałym Polkom?

Dobrze zaprezentowała się również Katarzyna Wilkos, która finiszowała na 18. miejscu i wywalczyła 3 punkty UCI. Na 52. miejscu sklasyfikowana została Wiktoria Pikulik. Niestety ze względu na duże straty nie zostały sklasyfikowane Tamara Szalińska i Olga Wankiewicz. Wszystkie reprezentują barwy MAT Atom Deweloper Wrocław. Wyścigu nie ukończyła także Karolina Karasiewicz z zespołu Torelli.