Trzecie miejsce Katarzyny Wilkos w prologu Giro Toscana Int. Femminile 2023

Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Katarzyny Wilkos w prologu Giro Toscana Int. Femminile 2023

Katarzyna Wilkos z zespołu MAT Atom Deweloper Wrocław zajęła trzecie miejsce w prologu wyścigu Giro Toscana Int. Femminile 2023. To Memoriał Micheli Fanini, który rozegrano już po raz 28. W prologu jako szósta finiszowała Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness, która była najlepszą Polką w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Zmagania wygrała Włoszka Alessia Vigilia z Top Girls Fassa Bortolo.

Podium Katarzyny Wilkos w prologu włoskiego wyścigu 

Włoski wyścig etapowy Toscana Int. Femminile 2023 rozegrano po raz 28. w historii. Pełni on rolę Memoriału Micheli Fanini, która w 1994 roku zginęła w wypadku samochodowym, mając zaledwie 21 lat. Od 28. jej pamięć czczona jest podczas Giro Toscana Int. Femminile. Na otwarcie tegorocznej edycji doskonale spisała się Katarzyna Wilkos z MAT Atom Deweloper Wrocław. Prolog rozegrano w miejscowości Campi Bisenzio. Trasa etapu jazdy indywidualnej na czas liczyła niewiele ponad dwa kilometry. W takich warunkach Polka spisała się znakomicie i zajęła trzecie miejsce. Przegrała o zaledwie sekundę z Niemką Franciską Brausse z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Drugie miejsce zajęła Belgijka Fien Van Eynde z Fenix-Deceuninck Continental. Z dobrej strony pokazała się również Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness, która w prologu była szósta. 

Patrycja Lorkowska najlepszą Polką w generalce

Tegoroczna edycja Giro Toscana Int. Femminile liczyła cztery etapy. Najlepiej w klasyfikacji generalnej z Polek spisała się Patrycja Lorkowska, która zajęła 23. miejsce. Katarzyna Wilkos w dalszej części rywalizacji jechała nieco słabiej i zajęła dopiero 63. miejsce. Ponadto w generalce sklasyfikowane zostały: 32. Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), 44. Nikol Plosaj, 48. Monika Brzeźna, 58. Wiktoria Pikulik (wszystkie MAT Atom Deweloper Wrocław) i 68. Dorota Przęzak (TKK Pacific Nestle Fitness). 

Wyścig Giro Toscana Int. Femminile 2023 wygrała Włoszka Alessia Vigilia z Top Girls Fassa Bortolo. Podium uzupełniły Litwinka Rasa Leleivyte z Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano oraz Białorusinka Anastasiya Kolesava z Arkéa Pro Cycling Team. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....