Kocham sport gram mądrze w STS

Trzecie miejsce Katarzyny Wilkos w prologu Giro Toscana Int. Femminile 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Katarzyny Wilkos w prologu Giro Toscana Int. Femminile 2023

Katarzyna Wilkos z zespołu MAT Atom Deweloper Wrocław zajęła trzecie miejsce w prologu wyścigu Giro Toscana Int. Femminile 2023. To Memoriał Micheli Fanini, który rozegrano już po raz 28. W prologu jako szósta finiszowała Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness, która była najlepszą Polką w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Zmagania wygrała Włoszka Alessia Vigilia z Top Girls Fassa Bortolo.

Podium Katarzyny Wilkos w prologu włoskiego wyścigu 

Włoski wyścig etapowy Toscana Int. Femminile 2023 rozegrano po raz 28. w historii. Pełni on rolę Memoriału Micheli Fanini, która w 1994 roku zginęła w wypadku samochodowym, mając zaledwie 21 lat. Od 28. jej pamięć czczona jest podczas Giro Toscana Int. Femminile. Na otwarcie tegorocznej edycji doskonale spisała się Katarzyna Wilkos z MAT Atom Deweloper Wrocław. Prolog rozegrano w miejscowości Campi Bisenzio. Trasa etapu jazdy indywidualnej na czas liczyła niewiele ponad dwa kilometry. W takich warunkach Polka spisała się znakomicie i zajęła trzecie miejsce. Przegrała o zaledwie sekundę z Niemką Franciską Brausse z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Drugie miejsce zajęła Belgijka Fien Van Eynde z Fenix-Deceuninck Continental. Z dobrej strony pokazała się również Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness, która w prologu była szósta. 

Patrycja Lorkowska najlepszą Polką w generalce

Tegoroczna edycja Giro Toscana Int. Femminile liczyła cztery etapy. Najlepiej w klasyfikacji generalnej z Polek spisała się Patrycja Lorkowska, która zajęła 23. miejsce. Katarzyna Wilkos w dalszej części rywalizacji jechała nieco słabiej i zajęła dopiero 63. miejsce. Ponadto w generalce sklasyfikowane zostały: 32. Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), 44. Nikol Plosaj, 48. Monika Brzeźna, 58. Wiktoria Pikulik (wszystkie MAT Atom Deweloper Wrocław) i 68. Dorota Przęzak (TKK Pacific Nestle Fitness). 

Wyścig Giro Toscana Int. Femminile 2023 wygrała Włoszka Alessia Vigilia z Top Girls Fassa Bortolo. Podium uzupełniły Litwinka Rasa Leleivyte z Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano oraz Białorusinka Anastasiya Kolesava z Arkéa Pro Cycling Team. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Pia Skrzyszowska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata

Pia Skrzyszowska wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. Młoda Polka świetnie zaprezentowała się w biegu na 60 metrów przez płotki. W...