STS KOD PROMOCYJNY

Trzecie miejsce Patryka Stosza na premierowym etapie Istrian Spring Trophy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Patryka Stosza na premierowym etapie Istrian Spring Trophy

Patryk Stosz z ekipy Voster ATS Team zanotował świetny początek w wyścigu kolarskim Istrian Spring Trophy. Reprezentant Polski na finiszował na trzecim miejscu na etapie z Porec do Funtany. Dzięki temu zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej chorwackiego klasyka. Szóste miejsce na premierowym etapie zajął Bartłomiej Proć z Santic-Wibatech. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa etapy, a wyścig zakończy się w niedzielę. 

Dobre otwarcie Stosza

W tym roku w Chorwacji Patryk Stosz czuje się znakomicie. Przed kilkoma dniami triumfował w jednodniowym wyścigu Trofej Poreč 2023, a teraz zajął trzecie miejsce na pierwszym etapie Istrian Spring Trophy. Zawodnik Voster ATS Team doskonale spisał się na finiszu z peletonu. Ostatecznie o włos przegrał z Amerykaninem Artemem Shmidtem z Hagens Berman Axeon i Niemcem Moritzem Kretschy z Rad-Net Osswald. Dzięki temu po 1 z 3 etapów zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i może włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo. 

Dobrze spisał się także Bartłomiej Proć z Santic-Wibatech, który finiszował na szóstej pozycji i pokazał, że on również ma chrapkę na coś więcej. W pierwszej grupie finiszowali jeszcze: Marcin Budziński (26.), Szymon Tracz (47.), Piotr Pękała (67.) i Damian Papierski (80.). W zmaganiach oglądamy liczne grono reprezentantów Polski z takich zespołów jak: Voster ATS Team, HRE Mazowsze Serce Polski i Santic-Wibatech. 

Dwa etapy do końca

Do końca tegorocznej edycji Istrian Spring Trophy pozostały jeszcze dwa etapy. W sobotę kolarze będą rywalizowali na odcinku z Novogradu do Motovun, który liczy 173 kilometry i jest mocno pofałdowany. Na zakończenie peleton czeka krótszy odcinek z Pazin do Umag, który liczy niewiele ponad 110 kilometrów. Ostatni etap rozegrany zostanie przeważnie po płaskim, dlatego ponownie może rozstrzygnąć się na finiszu z peletonu. Liczymy na to, że biało-czerwoni powalczą o dobre pozycje etapowe, a także o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Istrian Spring Trophy 2023. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...