Trzecie miejsce Patryka Stosza na premierowym etapie Istrian Spring Trophy

Strona głównaKolarstwoTrzecie miejsce Patryka Stosza na premierowym etapie Istrian Spring Trophy

Patryk Stosz z ekipy Voster ATS Team zanotował świetny początek w wyścigu kolarskim Istrian Spring Trophy. Reprezentant Polski na finiszował na trzecim miejscu na etapie z Porec do Funtany. Dzięki temu zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej chorwackiego klasyka. Szóste miejsce na premierowym etapie zajął Bartłomiej Proć z Santic-Wibatech. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa etapy, a wyścig zakończy się w niedzielę. 

Dobre otwarcie Stosza

W tym roku w Chorwacji Patryk Stosz czuje się znakomicie. Przed kilkoma dniami triumfował w jednodniowym wyścigu Trofej Poreč 2023, a teraz zajął trzecie miejsce na pierwszym etapie Istrian Spring Trophy. Zawodnik Voster ATS Team doskonale spisał się na finiszu z peletonu. Ostatecznie o włos przegrał z Amerykaninem Artemem Shmidtem z Hagens Berman Axeon i Niemcem Moritzem Kretschy z Rad-Net Osswald. Dzięki temu po 1 z 3 etapów zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i może włączyć się do walki o końcowe zwycięstwo. 

Dobrze spisał się także Bartłomiej Proć z Santic-Wibatech, który finiszował na szóstej pozycji i pokazał, że on również ma chrapkę na coś więcej. W pierwszej grupie finiszowali jeszcze: Marcin Budziński (26.), Szymon Tracz (47.), Piotr Pękała (67.) i Damian Papierski (80.). W zmaganiach oglądamy liczne grono reprezentantów Polski z takich zespołów jak: Voster ATS Team, HRE Mazowsze Serce Polski i Santic-Wibatech. 

Dwa etapy do końca

Do końca tegorocznej edycji Istrian Spring Trophy pozostały jeszcze dwa etapy. W sobotę kolarze będą rywalizowali na odcinku z Novogradu do Motovun, który liczy 173 kilometry i jest mocno pofałdowany. Na zakończenie peleton czeka krótszy odcinek z Pazin do Umag, który liczy niewiele ponad 110 kilometrów. Ostatni etap rozegrany zostanie przeważnie po płaskim, dlatego ponownie może rozstrzygnąć się na finiszu z peletonu. Liczymy na to, że biało-czerwoni powalczą o dobre pozycje etapowe, a także o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Istrian Spring Trophy 2023. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...