Urszula Łoś ze srebrnym medalem w keirinie na ME w Monachium

Strona głównaKolarstwoUrszula Łoś ze srebrnym medalem w keirinie na ME w Monachium

Urszula Łoś świetnie zakończyła udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w Monachium. Polka wywalczyła srebrny medal w konkurencji keirin. Tym samym zdobyła swój drugi medal na mistrzostwach. Wcześniej wspólnie z koleżankami z drużyny stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej. W keirinie reprezentantka Polski uległa tylko Lei Sophie Friedrich z Niemiec. 

Świetna postawa już od pierwszego startu

Reprezentantka Polski w kolarstwie torowym udanie rozpoczęła zmagania. Bardzo dobrze wyglądała już od pierwszych startów. W pierwszej rundzie zajęła drugie miejsce i uniknęła rywalizacji w ewentualnych wyścigach dodatkowych. Urszula Łoś awansowała bezpośrednio do półfinału, dzięki czemu zachowała więcej sił na decydujące pojedynki. W 1/2 finału Polka wylosowała pierwszą pozycję za derną. To dobra pozycja wyjściowa na torze, który liczy zaledwie 200 metrów. Ostatecznie biało-czerwonej udało się awansować do finału.

W wielkim finale ponownie wylosowała pozycję za dermą i była w uprzywilejowanej pozycji. Niestety od razu po starcie i zjechaniu derny Polka znajdowała się na trzeciej pozycji. Przed nią jechały Lea Sophie Friedrich z Niemiec oraz Mathilde Gros z Francji. Na dystansie Francuzka osłabła, a Polka trzymała wysokie tempo. Pod koniec zdecydowała się na atak i wyprzedzenie Gros. Jednocześnie Urszula Łoś odparła atak rozpędzonej Ukrainki Oleny Starikowej i utrzymała drugą lokatę. Dzięki temu zdobyła srebrny medal ostatniego dnia zmagań na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. 

Marlena Karwacka odpadła w półfinale

Niestety słabiej poszło Marlenie Karwackiej. Polka zajęła dalsze miejsce w pierwszej rundzie, jednak udało jej się wywalczyć awans do półfinału poprzez repasaże. W pojedynku o finał musiała uznać wyższość rywalek i ostatecznie wystartowała w finale B. Tam dojechała na drugiej pozycji i uplasowała się na 8. pozycji w klasyfikacji generalnej. Tym samym w pierwszej 8. zawodów oglądaliśmy dwie Polki. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...