STS KOD PROMOCYJNY

Urszula Łoś ze srebrnym medalem w keirinie na ME w Monachium

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoUrszula Łoś ze srebrnym medalem w keirinie na ME w Monachium

Urszula Łoś świetnie zakończyła udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w Monachium. Polka wywalczyła srebrny medal w konkurencji keirin. Tym samym zdobyła swój drugi medal na mistrzostwach. Wcześniej wspólnie z koleżankami z drużyny stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej. W keirinie reprezentantka Polski uległa tylko Lei Sophie Friedrich z Niemiec. 

Świetna postawa już od pierwszego startu

Reprezentantka Polski w kolarstwie torowym udanie rozpoczęła zmagania. Bardzo dobrze wyglądała już od pierwszych startów. W pierwszej rundzie zajęła drugie miejsce i uniknęła rywalizacji w ewentualnych wyścigach dodatkowych. Urszula Łoś awansowała bezpośrednio do półfinału, dzięki czemu zachowała więcej sił na decydujące pojedynki. W 1/2 finału Polka wylosowała pierwszą pozycję za derną. To dobra pozycja wyjściowa na torze, który liczy zaledwie 200 metrów. Ostatecznie biało-czerwonej udało się awansować do finału.

W wielkim finale ponownie wylosowała pozycję za dermą i była w uprzywilejowanej pozycji. Niestety od razu po starcie i zjechaniu derny Polka znajdowała się na trzeciej pozycji. Przed nią jechały Lea Sophie Friedrich z Niemiec oraz Mathilde Gros z Francji. Na dystansie Francuzka osłabła, a Polka trzymała wysokie tempo. Pod koniec zdecydowała się na atak i wyprzedzenie Gros. Jednocześnie Urszula Łoś odparła atak rozpędzonej Ukrainki Oleny Starikowej i utrzymała drugą lokatę. Dzięki temu zdobyła srebrny medal ostatniego dnia zmagań na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. 

Marlena Karwacka odpadła w półfinale

Niestety słabiej poszło Marlenie Karwackiej. Polka zajęła dalsze miejsce w pierwszej rundzie, jednak udało jej się wywalczyć awans do półfinału poprzez repasaże. W pojedynku o finał musiała uznać wyższość rywalek i ostatecznie wystartowała w finale B. Tam dojechała na drugiej pozycji i uplasowała się na 8. pozycji w klasyfikacji generalnej. Tym samym w pierwszej 8. zawodów oglądaliśmy dwie Polki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...