Tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie dla Wiktorii Pikulik

Strona głównaKolarstwoTytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie dla Wiktorii Pikulik

Wiktoria Pikulik z zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław została mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym podczas wyścigu ze tartu wspólnego. O wszystkim zdecydował skuteczny atak, który na 16 kilometrów przed metą przeprowadziła wspólnie z Dorotą Przęzak z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń. To one między sobą zdecydowały o losie mistrzowskiego tytułu. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła siostra zwyciężczyni Daria Pikulik, która także jeździ w barwach wrocławskiego zespołu. 

Początek przeplatany atakami

Od początku zmagań dużą aktywnością wykazywały się główne faworytki do medali mistrzostw Polski. Na pierwszą ucieczkę zdecydowało się aż 9 zawodniczek, a w tym gronie m.in.: Dorotra Przęzak (TKK Pacific Nestle Fitness), Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra), Wiktoria Pikulik (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) i Karolina Kumięga (Valcar – Travel & Service). Po kilku kolejnych kilometrach z peletonu kontrę przeprowadziły kolejne z faworytek: Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) oraz Agnieszka Skalniak-Sójka i Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Na czele uformowała się grupa 12. kolarek i peleton notował coraz większe straty. Z czasem okazało się, że to pomiędzy tych zawodniczek zostanie wyłoniona przyszła mistrzyni. 

Kolarskie szachy rozpoczęły się na około 40 kilometrów przed metą, gdy raz po raz na ataki decydowały się kolejne zawodniczki. Dość szybko ich próby były jednak neutralizowane przed rozpęczoną czołową grupę. Do kluczowej akcji doszło na 16 kilometrów przed metą, gdy na atak zdecydowała się Wiktoria Pikulik i na kole podążyła za nią tylko Dorota Przęzak. Przez długi czas zawodniczki jechały z przewagą kilkudziesięciu sekund i ostatecznie nie dały się złapać. Na finiszu lepsza okazała się ta pierwsza i to Wiktoria Pikulik została mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Srebrny medal wywalczyła Dorota Przęzak, a na najniższym stopniu podium stanęła Daria Pikulik. Tuż za podium uplasowały się Karolina Kumięga i Agnieszka Skalniak-Sójka. W rywalizacji zabrakło Katarzyny Niewiadomej, która od lat jest najlepszą Polką w światowym peletonie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...