STS KOD PROMOCYJNY

Tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie dla Wiktorii Pikulik

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie dla Wiktorii Pikulik

Wiktoria Pikulik z zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław została mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym podczas wyścigu ze tartu wspólnego. O wszystkim zdecydował skuteczny atak, który na 16 kilometrów przed metą przeprowadziła wspólnie z Dorotą Przęzak z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń. To one między sobą zdecydowały o losie mistrzowskiego tytułu. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła siostra zwyciężczyni Daria Pikulik, która także jeździ w barwach wrocławskiego zespołu. 

Początek przeplatany atakami

Od początku zmagań dużą aktywnością wykazywały się główne faworytki do medali mistrzostw Polski. Na pierwszą ucieczkę zdecydowało się aż 9 zawodniczek, a w tym gronie m.in.: Dorotra Przęzak (TKK Pacific Nestle Fitness), Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra), Wiktoria Pikulik (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) i Karolina Kumięga (Valcar – Travel & Service). Po kilku kolejnych kilometrach z peletonu kontrę przeprowadziły kolejne z faworytek: Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) oraz Agnieszka Skalniak-Sójka i Daria Pikulik z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. Na czele uformowała się grupa 12. kolarek i peleton notował coraz większe straty. Z czasem okazało się, że to pomiędzy tych zawodniczek zostanie wyłoniona przyszła mistrzyni. 

Kolarskie szachy rozpoczęły się na około 40 kilometrów przed metą, gdy raz po raz na ataki decydowały się kolejne zawodniczki. Dość szybko ich próby były jednak neutralizowane przed rozpęczoną czołową grupę. Do kluczowej akcji doszło na 16 kilometrów przed metą, gdy na atak zdecydowała się Wiktoria Pikulik i na kole podążyła za nią tylko Dorota Przęzak. Przez długi czas zawodniczki jechały z przewagą kilkudziesięciu sekund i ostatecznie nie dały się złapać. Na finiszu lepsza okazała się ta pierwsza i to Wiktoria Pikulik została mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Srebrny medal wywalczyła Dorota Przęzak, a na najniższym stopniu podium stanęła Daria Pikulik. Tuż za podium uplasowały się Karolina Kumięga i Agnieszka Skalniak-Sójka. W rywalizacji zabrakło Katarzyny Niewiadomej, która od lat jest najlepszą Polką w światowym peletonie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...