Włoszczowska 20 minut przed rywalkami. Kolarka wygrywa polskie zawody Gravel World Series

Strona głównaKolarstwoWłoszczowska 20 minut przed rywalkami. Kolarka wygrywa polskie zawody Gravel World Series

Legendarna polska kolarka i dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim (2008, 2016) w ubiegłym roku zakończyła profesjonalną karierę. W miniony weekend Maja Włoszczowska wzięła jednak udział w amatorskim wyścigu Gravel World Series w Świeradowie-Zdroju, podczas którego zdeklasowała swoje rywalki.

W polskiej rundzie nowej serii Gravel Adventure na 98-kilometrowej trasie Włoszczowska uzyskała czas 3:42:37. Tym samym wyprzedziła o ponad 20 minut drugą na finiszu Niemkę Svenję Betz (04:04:11).

Absolutnie wszystko wczoraj zagrało. Pogoda, organizacja, stawka zawodników na starcie i co dla mnie najistotniejsze – moje samopoczucie w trakcie wyścigu. To już nie te watty, co w ubiegłym sezonie, ale ku mojemu zaskoczeniu, wcale tak dużo nie brakuje.

– pisze Maja Włoszczowska na swoim Instagramie

Gravel World Series to premierowy wyścig dla fanów szutrów organizowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), składający się z 12 imprez na czterech kontynentach. Zawody są jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata UCI Gravel.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...