Włoszczowska 20 minut przed rywalkami. Kolarka wygrywa polskie zawody Gravel World Series

Strona głównaKolarstwoWłoszczowska 20 minut przed rywalkami. Kolarka wygrywa polskie zawody Gravel World Series

Legendarna polska kolarka i dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim (2008, 2016) w ubiegłym roku zakończyła profesjonalną karierę. W miniony weekend Maja Włoszczowska wzięła jednak udział w amatorskim wyścigu Gravel World Series w Świeradowie-Zdroju, podczas którego zdeklasowała swoje rywalki.

W polskiej rundzie nowej serii Gravel Adventure na 98-kilometrowej trasie Włoszczowska uzyskała czas 3:42:37. Tym samym wyprzedziła o ponad 20 minut drugą na finiszu Niemkę Svenję Betz (04:04:11).

Absolutnie wszystko wczoraj zagrało. Pogoda, organizacja, stawka zawodników na starcie i co dla mnie najistotniejsze – moje samopoczucie w trakcie wyścigu. To już nie te watty, co w ubiegłym sezonie, ale ku mojemu zaskoczeniu, wcale tak dużo nie brakuje.

– pisze Maja Włoszczowska na swoim Instagramie

Gravel World Series to premierowy wyścig dla fanów szutrów organizowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), składający się z 12 imprez na czterech kontynentach. Zawody są jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata UCI Gravel.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...