Zwycięstwo etapowe Marty Lach. Świetne zakończenie wyścigu Bretagne Ladies Tour Ceratizit

Strona głównaKolarstwoZwycięstwo etapowe Marty Lach. Świetne zakończenie wyścigu Bretagne Ladies Tour Ceratizit

Świetnie wyścig Bretagne Ladies Tour Ceratizit we Francji zakończyła Marta Lach. Polka reprezentująca barwy Ceratizit-WNT Pro Cycling wygrała ostatni etap i awansowała na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. To najlepszy start reprezentantki Polski w tym sezonie i potwierdzenie tego, że w ostatnich tygodniach jej forma idzie w górę. Wyścig wygrała Włoszka Vittoria Guazzini z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope, która utrzymała pozycję na ostatnim etapie. Marta Lach była jedyną Polką w stawce. 

Zwycięstwo i pokaz mocy Marty Lach

Ostatni etap tegorocznej edycji Bretagne Ladies Tour Ceratizit liczył 114,7 kilometra. Kobiecy peleton rywalizował na wymagającej trasie z Rennes do Vitre. Od początku bardzo aktywna była Marta Lach, która cały czas plasowała się w czołówce peletonu. Z czasem reprezentantka Polski zabrała się w trzyosobową ucieczkę wspólnie z Włoszką Gretą Marturano z Top Girls Fassa Bortolo oraz Holenderką Nicole Steigengą z Team Coop-Hitec Products. Zawodniczkom udało się dojechać od mety przed grupą pościgową i między sobą konkurowały o zwycięstwo. Na finiszu najskuteczniejsza okazała się Marta Lach. 

Tym samym Polka potwierdziła dobrą dyspozycję z poprzednich etapów francuskiego wyścigu. Zwycięstwo pozwoliło jej przesunąć się o dwa miejsca w klasyfikacji generalnej i wyścig skończyła na 10. pozycji. Drugie miejsce na etapie zajęła Nicole Steigenga, a trzecie Greta Marturano. Zawodniczki dojechały do mety z przewagą 6. sekund nad kolejną grupą. 

Włoszka Vittoria Guazzini wygrała cały wyścig 

Cały wyścig Bretagne Ladies Tour Ceratizit 2022 wygrała Włoszka Vittoria Guazzini. W klasyfikacji generalnej o 25 sekund wyprzedziła Francuzkę Cedrine Kerbaol z Cofidis Women Team oraz o 29 sekund Nowozelandkę Ally Wollaston z AG Insurance – NXTG Team. Marta Lach była jedyną Polką w peletonie i zajęła najwyższe miejsce wśród kolarek z drużyny Ceratizit-WNT Pro Cycling. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami Polki w elicie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...