STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięstwo etapowe Marty Lach. Świetne zakończenie wyścigu Bretagne Ladies Tour Ceratizit

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoZwycięstwo etapowe Marty Lach. Świetne zakończenie wyścigu Bretagne Ladies Tour Ceratizit

Świetnie wyścig Bretagne Ladies Tour Ceratizit we Francji zakończyła Marta Lach. Polka reprezentująca barwy Ceratizit-WNT Pro Cycling wygrała ostatni etap i awansowała na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. To najlepszy start reprezentantki Polski w tym sezonie i potwierdzenie tego, że w ostatnich tygodniach jej forma idzie w górę. Wyścig wygrała Włoszka Vittoria Guazzini z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope, która utrzymała pozycję na ostatnim etapie. Marta Lach była jedyną Polką w stawce. 

Zwycięstwo i pokaz mocy Marty Lach

Ostatni etap tegorocznej edycji Bretagne Ladies Tour Ceratizit liczył 114,7 kilometra. Kobiecy peleton rywalizował na wymagającej trasie z Rennes do Vitre. Od początku bardzo aktywna była Marta Lach, która cały czas plasowała się w czołówce peletonu. Z czasem reprezentantka Polski zabrała się w trzyosobową ucieczkę wspólnie z Włoszką Gretą Marturano z Top Girls Fassa Bortolo oraz Holenderką Nicole Steigengą z Team Coop-Hitec Products. Zawodniczkom udało się dojechać od mety przed grupą pościgową i między sobą konkurowały o zwycięstwo. Na finiszu najskuteczniejsza okazała się Marta Lach. 

Tym samym Polka potwierdziła dobrą dyspozycję z poprzednich etapów francuskiego wyścigu. Zwycięstwo pozwoliło jej przesunąć się o dwa miejsca w klasyfikacji generalnej i wyścig skończyła na 10. pozycji. Drugie miejsce na etapie zajęła Nicole Steigenga, a trzecie Greta Marturano. Zawodniczki dojechały do mety z przewagą 6. sekund nad kolejną grupą. 

Włoszka Vittoria Guazzini wygrała cały wyścig 

Cały wyścig Bretagne Ladies Tour Ceratizit 2022 wygrała Włoszka Vittoria Guazzini. W klasyfikacji generalnej o 25 sekund wyprzedziła Francuzkę Cedrine Kerbaol z Cofidis Women Team oraz o 29 sekund Nowozelandkę Ally Wollaston z AG Insurance – NXTG Team. Marta Lach była jedyną Polką w peletonie i zajęła najwyższe miejsce wśród kolarek z drużyny Ceratizit-WNT Pro Cycling. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami Polki w elicie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...