STS KOD PROMOCYJNY

Życiowy sukces Marty Lach. Wygrała ostatni etap Tour de Romandie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoŻyciowy sukces Marty Lach. Wygrała ostatni etap Tour de Romandie

Marta Lach z zespołu Ceratizit-WNT Pro Cycling wygrała ostatni etap premierowej edycji Tour de Romandie Féminin w Szwajcarii. To największy sukces w dotychczasowej karierze reprezentantki Polski. Okazała się najskuteczniejsza na finiszu z grupy, a za sobą pozostawiła największe sławy kobiecego kolarstwa. Wyścig Tour de Romandie Féminin to oficjalne zakończenie sezonu Women’s World Touru. Sukces Marty Lach to spięcie klamrą udanych miesięcy w jej wykonaniu. 

Zdecydował finisz z grupy 

Trzeci i ostatni etap wyścigu w Szwajcarii rozgrywany był na trasie z Fryburga do Genewy. Było to spore wyzwanie nawet dla najlepszych. Na przestrzeni blisko 150. kilometrów oglądaliśmy kilka ataków z grupy. Najgroźniejsza z ucieczek została dogoniona dopiero na niespełna dwa kilometry przed metą, choć wcześniej wypracowała sobie kilka minut przewagi. O zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z grupy. W nim nieoczekiwanie najlepiej zaprezentowała się Polka Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Zmyliła rywalki i rzutem na taśmę na mecie wyprzedziła Rosjankę Tamarę Dronovą-Balabolinę z Roland Cogeas Edelweiss Squad oraz Kubankę Arlenis Sierrę z Movistar Team. 

Za Martą Lach znalazły się także takie sławy światowego kolarstwa kobiet jak m.in.: Holenderki Demi Vollering (Team SD Worx), Ellen Van Dijk (Trek – Segafredo) i Nina Kessler (Team BikeExchange – Jayco), Włoszkę Elisę Longo Borghini (Trek – Segafredo), czy też reprezentantka gospodarzy Marlen Reusser (Team SD Worx). 

Największy sukces w karierze

Wygranie etapu w prestiżowym wyścigu Women’s World Touru to największy sukces w dotychczasowej karierze Marty Lach. Do tej pory osiągała dobre wyniki w wyścigach niższych kategorii. Marta Lach była jedyną Polką w stawce i ukończyła zmagania w klasyfikacji generalnej na 33. miejscu. Premierową edycję Tour de Romandie Féminin wygrała reprezentantka Republiki Południowej Afryki Ashleigh Moolman z Team SD Worx. Kolejne miejsca na podium zajęły Holenderka Annemiek Van Vleuten (Movistar Team) oraz Elisa Longo Borghini. Sezon Women’s World Touru dobiegł końca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...