Życiowy sukces Marty Lach. Wygrała ostatni etap Tour de Romandie

Strona głównaKolarstwoŻyciowy sukces Marty Lach. Wygrała ostatni etap Tour de Romandie

Marta Lach z zespołu Ceratizit-WNT Pro Cycling wygrała ostatni etap premierowej edycji Tour de Romandie Féminin w Szwajcarii. To największy sukces w dotychczasowej karierze reprezentantki Polski. Okazała się najskuteczniejsza na finiszu z grupy, a za sobą pozostawiła największe sławy kobiecego kolarstwa. Wyścig Tour de Romandie Féminin to oficjalne zakończenie sezonu Women’s World Touru. Sukces Marty Lach to spięcie klamrą udanych miesięcy w jej wykonaniu. 

Zdecydował finisz z grupy 

Trzeci i ostatni etap wyścigu w Szwajcarii rozgrywany był na trasie z Fryburga do Genewy. Było to spore wyzwanie nawet dla najlepszych. Na przestrzeni blisko 150. kilometrów oglądaliśmy kilka ataków z grupy. Najgroźniejsza z ucieczek została dogoniona dopiero na niespełna dwa kilometry przed metą, choć wcześniej wypracowała sobie kilka minut przewagi. O zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z grupy. W nim nieoczekiwanie najlepiej zaprezentowała się Polka Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Zmyliła rywalki i rzutem na taśmę na mecie wyprzedziła Rosjankę Tamarę Dronovą-Balabolinę z Roland Cogeas Edelweiss Squad oraz Kubankę Arlenis Sierrę z Movistar Team. 

Za Martą Lach znalazły się także takie sławy światowego kolarstwa kobiet jak m.in.: Holenderki Demi Vollering (Team SD Worx), Ellen Van Dijk (Trek – Segafredo) i Nina Kessler (Team BikeExchange – Jayco), Włoszkę Elisę Longo Borghini (Trek – Segafredo), czy też reprezentantka gospodarzy Marlen Reusser (Team SD Worx). 

Największy sukces w karierze

Wygranie etapu w prestiżowym wyścigu Women’s World Touru to największy sukces w dotychczasowej karierze Marty Lach. Do tej pory osiągała dobre wyniki w wyścigach niższych kategorii. Marta Lach była jedyną Polką w stawce i ukończyła zmagania w klasyfikacji generalnej na 33. miejscu. Premierową edycję Tour de Romandie Féminin wygrała reprezentantka Republiki Południowej Afryki Ashleigh Moolman z Team SD Worx. Kolejne miejsca na podium zajęły Holenderka Annemiek Van Vleuten (Movistar Team) oraz Elisa Longo Borghini. Sezon Women’s World Touru dobiegł końca. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...