STS KOD PROMOCYJNY

Ewa Swoboda wicemistrzynią Europy na 100 metrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaEwa Swoboda wicemistrzynią Europy na 100 metrów

Ewa Swoboda fantastycznie zakończyła trzeci dzień mistrzostw Europy w Rzymie. Polska sprinterka została wicemistrzynią Starego Kontynentu w biegu na 100 metrów. W wielkim finale finiszowała z czasem 11.03. O włos wyprzedziła trzecią Włoszkę Zaynab Dosso. Mistrzynią Europy została Brytyjka Dina Asher-Smith z wynikiem 10.99. Ewa Swoboda po raz kolejny udowodniła swoje umiejętności. Szybkie bieganie w Rzymie to dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi. 

Szybka Ewa Swoboda ze srebrem mistrzostw Europy

Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że Ewa Swoboda potrafi bardzo szybko biegać. Niedzielny wieczór rozpoczął się od półfinałów. Polka wystartowała w pierwszym z nich. Pewnie wygrała z wynikiem 11.02. Tak szybko w tym roku jeszcze nie biegała. Bez większych problemów awansowała do finału i pokazała, że może walczyć o medal. Kobiecy finał na 100 metrów był ostatnim startem trzeciego dnia mistrzostw Europy. Czekaliśmy na niego z niecierpliwością. 

W nim Polka pobiegła nieco wolniej. Stoczyła emocjonujący bój ze swoimi konkurentkami i została wicemistrzynią Europy. Zmierzono jej czas 11.03. Z takim samym wynikiem finiszowała Włoszka Zaynab Dosso, jednak znalazła się za Ewą Swobodą. Tuż za podium wylądowała Patrizia Van der Weken z Luksemburga z czasem 11.04. W niedzielny wieczór najszybszą Europejką została Brytyjka Dina Asher-Smith, która wygrała z czasem 10.99. W półfinale pobiegła 10.96. Była faworytką i udowodniła to w biegu medalowym. Ewa Swoboda wywalczyła swój premierowy indywidualny medal w mistrzostwach Europy. Wcześniej na koncie zapisała srebro z Monachium w wyścigu sztafet 4×100 metrów. 

Czwarty medal dla Polski w Rzymie

Po trzech dniach mistrzostw Europy reprezentacja Polski ma na koncie cztery medale. W tym dorobku znajduje się złoto Wojciecha Nowickiego, który po raz trzeci z rzędu triumfował w rywalizacji rzutu młotem. Srebro dołożyła Ewa Swoboda. W sobotę na najniższym stopniu podium stawali Michał Haratyk (pchnięcie kulą) i Pia Skrzyszowska (bieg na 100 metrów przez płotki). Mistrzostwa Europy w Rzymie potrwają do 12 czerwca. Przed nami kolejne polskie szanse medalowe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...