Srebrny medal Katarzyny Zdziebło na Mistrzostwach Europy

Strona głównaLekkoatletykaSrebrny medal Katarzyny Zdziebło na Mistrzostwach Europy

Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal w chodzie sportowym na 20 kilometrów na Mistrzostwach Europy w Monachium. Dwukrotna wicemistrzyni świata w Eugene w stolicy Bawarii przegrała tylko z Antigoni Ntrismpioti z Grecji. W deszczowych warunkach reprezentantka Polski straciła do niej 18 sekund. Polka na metę weszła przed Saskią Feige, z Niemiec. Katarzyna Zdziebło wyprzedziła ją o 5 sekund. Medal Mistrzostw Europy to kontynuacja znakomitego sezonu w wykonaniu Polki. 

Startowała jako faworytka

Choć przed sezonem nikt tego nie zakładał, to jednak na Mistrzostwach Europy Katarzyna Zdziebło startowała jako jedna z faworytek do złota. Wszystko przez kapitalny występ Polki na mistrzostwach świata w Eugene, gdzie reprezentantka Polski w chodzie sportowym zdobyła dwa srebrne medale. To automatycznie stawiało ją w gronie głównych kandydatek do podium w Monachium. W stolicy Bawarii zdecydowała się tylko na start na dystansie 20 kilometrów. Od początku polska chodziarka szła bardzo spokojnie i trzymała się czołowej grupy. Po pierwszych kilometrach wykrystalizowała się grupa 13. zawodniczek i Katarzyna Zdziebło się w niej znalazła. 

Po 12. kilometrach rywalizacji na przedzie było już tylko 7 zawodniczek. W międzyczasie z walki o medal odpadła Hiszpanka Maria Perez, ze względu na trzy karne ostrzeżenia i konieczność dwuminutowego postoju. Na ostatnich kilometrach w walce o medale pozostawały już tylko trzy zawodniczki. Prowadziła Greczynka Antigoni Ntrismpioti, a Katarzyna Zdziebło traciła do niej kilka sekund. Niestety na ok. 1,8 kilometra przed metą Polka otrzymała drugie ostrzeżenie. Każde kolejne zabrałoby jej medal. Na szczęście utrzymała nerwy na wodzy i ostatecznie finiszowała na drugiej pozycji. To kolejny duży sukces Katarzyny Zdziebło w tym sezonie. 

Dziewiąty medal Polaków

Srebrny krążek zdobyty przez Katarzynę Zdziebło, to już dziewiąty medal Polaków na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Monachium. Przed nami jeszcze kilka finałów z Polakami, którzy mają szansę na powiększenie dorobku. Aktualnie biało-czerwoni zajmują 7. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Niemcy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Dramat polskiej piłkarki PSG. Paulina Dudek poważnie kontuzjowana

Paris Saint-Germain, czyli klub, w którym na co dzień występuje Paulina Dudek, poinformował, że polska piłkarka w minioną niedzielę zerwała więzadła krzyżowe w kolanie....