STS KOD PROMOCYJNY

Srebrny medal Katarzyny Zdziebło na Mistrzostwach Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaSrebrny medal Katarzyny Zdziebło na Mistrzostwach Europy

Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal w chodzie sportowym na 20 kilometrów na Mistrzostwach Europy w Monachium. Dwukrotna wicemistrzyni świata w Eugene w stolicy Bawarii przegrała tylko z Antigoni Ntrismpioti z Grecji. W deszczowych warunkach reprezentantka Polski straciła do niej 18 sekund. Polka na metę weszła przed Saskią Feige, z Niemiec. Katarzyna Zdziebło wyprzedziła ją o 5 sekund. Medal Mistrzostw Europy to kontynuacja znakomitego sezonu w wykonaniu Polki. 

Startowała jako faworytka

Choć przed sezonem nikt tego nie zakładał, to jednak na Mistrzostwach Europy Katarzyna Zdziebło startowała jako jedna z faworytek do złota. Wszystko przez kapitalny występ Polki na mistrzostwach świata w Eugene, gdzie reprezentantka Polski w chodzie sportowym zdobyła dwa srebrne medale. To automatycznie stawiało ją w gronie głównych kandydatek do podium w Monachium. W stolicy Bawarii zdecydowała się tylko na start na dystansie 20 kilometrów. Od początku polska chodziarka szła bardzo spokojnie i trzymała się czołowej grupy. Po pierwszych kilometrach wykrystalizowała się grupa 13. zawodniczek i Katarzyna Zdziebło się w niej znalazła. 

Po 12. kilometrach rywalizacji na przedzie było już tylko 7 zawodniczek. W międzyczasie z walki o medal odpadła Hiszpanka Maria Perez, ze względu na trzy karne ostrzeżenia i konieczność dwuminutowego postoju. Na ostatnich kilometrach w walce o medale pozostawały już tylko trzy zawodniczki. Prowadziła Greczynka Antigoni Ntrismpioti, a Katarzyna Zdziebło traciła do niej kilka sekund. Niestety na ok. 1,8 kilometra przed metą Polka otrzymała drugie ostrzeżenie. Każde kolejne zabrałoby jej medal. Na szczęście utrzymała nerwy na wodzy i ostatecznie finiszowała na drugiej pozycji. To kolejny duży sukces Katarzyny Zdziebło w tym sezonie. 

Dziewiąty medal Polaków

Srebrny krążek zdobyty przez Katarzynę Zdziebło, to już dziewiąty medal Polaków na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Monachium. Przed nami jeszcze kilka finałów z Polakami, którzy mają szansę na powiększenie dorobku. Aktualnie biało-czerwoni zajmują 7. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Niemcy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...