STS KOD PROMOCYJNY

Agnieszka Skalniak-Sójka i Michał Kwiatkowski mistrzami Polski w kolarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoAgnieszka Skalniak-Sójka i Michał Kwiatkowski mistrzami Polski w kolarstwie

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. W jeździe indywidualnej na czas najlepsi okazali się Agnieszka Skalniak-Sójka i Michał Kwiatkowski. To oni zostali mistrzami Polski. Wśród kobiet na podium znalazły się jeszcze Marta Lach i Marta Jaskulska. W rywalizacji mężczyzn wicemistrzem Polski został Maciej Bodnar, a trzecie miejsce zajął Kamil Gradek. Zmagania rozegrano w okolicy miejscowości Wydmusy w gminie Myszyniec.

Mistrzyni Polski po raz drugi z rzędu 

Agnieszka Skalniak-Sójka w okolicach Ostrołęki potwierdziła, że w tym sezonie czuje się bardzo dobrze. Właśnie obroniła tytuł mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas. Kolarka Canyon//SRAM Racing wygrała z przewagą aż 13 sekund. Wicemistrzynią Polski została Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling, która również pojechała bardzo dobrze. Na trzecim miejscu po raz trzeci z rzędu stanęła Marta Jaskulska z Liv Racing TeqFind, która w ostatnich latach stała się prawdziwą specjalistką od jazdy indywidualnej na czas na mistrzostwach Polski. Marta Jaskulska do zwyciężczyni straciła ponad minutę. Za nią znalazły się m.in. Karolina Kumięga i Dominika Włodarczyk. Ta ostatnia triumfowała w klasyfikacji orliczek.

Michał Kwiatkowski ze złotem o włos przed Bodnarem

Zdecydowanie większe emocje towarzyszyły zmaganiom mężczyzn. Tu po kapitalnej jeździe po złoto sięgnął Michał Kwiatkowski z zespołu (INEOS Grenadiers). Na mecie jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Maciejem Bodnarem wyniosła zaledwie 0,7 sekundy. Zawodnik TotalEnergies był o włos od zdobycia kolejnego mistrzostwa Polski w swojej karierze. Na trzecim miejscu podobnie jak przed rokiem znalazł się Kamil Gradek z Bahrain Victorious, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Filipa Maciejuka. Strata Gradka do Kwiatkowskiego wyniosła blisko minutę. Mistrzem Polski juniorów został Filip Gruszczyński z zespołu ASD Energy Team. Przed nami jeszcze rywalizacja w wyścigu ze startu wspólnego. Tam również spodziewamy się wielu emocji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...