Katarzyna Wasick wicemistrzynią świata w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym

Strona głównaPływanieKatarzyna Wasick wicemistrzynią świata w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym

Katarzyna Wasick została wicemistrzynią świata w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Dopiero jako druga Polka w historii wywalczyła medal mistrzostw świata w pływaniu na długim basenie. W węgierskim Budapeszcie lepsza od niej była tylko utytułowana Sarah Sjoestroem ze Szwecji. Nasza reprezentantka w finale uzyskała czas 24.18 i jest drugą Polką po Otylii Jędrzejczak, która zdobyła medal na imprezie tej rangi. Na taki sukces czekaliśmy aż 15 lat.

Przegrała tylko z wielką faworytką

Jeszcze przed startem finałowej rywalizacji Katarzyna Wasick uznawana była za jedną z kandydatek do zdobycia medalu na mistrzostwach świata. Oczywiście złoty krążek wydawał się być zarezerwowany dla Sarah Sjoestroem ze Szwecji. Zgodnie z przypuszczeniami multimedalistka najważniejszych międzynarodowych imprez pływackich nie pozostawiła rywalkom złudzeń i wygrała. Polka straciła do niej równo 0,2 sekundy i z taką samą przewagą wyprzedziła trzecią na mecie Australijkę Meg Harris. Dzięki temu Katarzyna Wasick osiągnęła bardzo duży sukces i została wicemistrzynią świata na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Najlepszy wynik biało-czerwonych w Budapeszcie

Katarzyna Wasick osiągnęła najlepszy wynik wśród biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Polka zdobyła srebrny medal i udowodniła, że w ostatnich miesiącach jest w znakomitej formie. Przed rokiem została wicemistrzynią Europy na krótkim basenie, gdzie także musiała uznać wyższość niezawodnej Szwedki Sarah Sjoestroem. Na Węgrzech nasi kadrowicze zdobyli dwa medale. Drugi krążek dołożył 17-letni Ksawery Masiuk w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Tam młody Polak zajął trzecie miejsce.

Druga Polka w historii

Katarzyna Wasick jest dopiero drugą Polką w historii, która zdobyła medal mistrzostw świata w pływaniu rozgrywanych na długim basenie. Wcześniej podobny sukces odniosła tylko Otylia Jędrzejczak, jednak miało to miejsce w 2007 roku w australijskim Melbourne. Tam nasza medalistka olimpijska zdobyła dwa medale. Sukces Katarzyny Wasick sprawia, że już teraz przeszła do historii polskiego pływania.