Katarzyna Wasick wicemistrzynią świata w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym

Strona głównaPływanieKatarzyna Wasick wicemistrzynią świata w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym

Katarzyna Wasick została wicemistrzynią świata w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Dopiero jako druga Polka w historii wywalczyła medal mistrzostw świata w pływaniu na długim basenie. W węgierskim Budapeszcie lepsza od niej była tylko utytułowana Sarah Sjoestroem ze Szwecji. Nasza reprezentantka w finale uzyskała czas 24.18 i jest drugą Polką po Otylii Jędrzejczak, która zdobyła medal na imprezie tej rangi. Na taki sukces czekaliśmy aż 15 lat. 

Przegrała tylko z wielką faworytką

Jeszcze przed startem finałowej rywalizacji Katarzyna Wasick uznawana była za jedną z kandydatek do zdobycia medalu na mistrzostwach świata. Oczywiście złoty krążek wydawał się być zarezerwowany dla Sarah Sjoestroem ze Szwecji. Zgodnie z przypuszczeniami multimedalistka najważniejszych międzynarodowych imprez pływackich nie pozostawiła rywalkom złudzeń i wygrała. Polka straciła do niej równo 0,2 sekundy i z taką samą przewagą wyprzedziła trzecią na mecie Australijkę Meg Harris. Dzięki temu Katarzyna Wasick osiągnęła bardzo duży sukces i została wicemistrzynią świata na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. 

Najlepszy wynik biało-czerwonych w Budapeszcie

Katarzyna Wasick osiągnęła najlepszy wynik wśród biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Polka zdobyła srebrny medal i udowodniła, że w ostatnich miesiącach jest w znakomitej formie. Przed rokiem została wicemistrzynią Europy na krótkim basenie, gdzie także musiała uznać wyższość niezawodnej Szwedki Sarah Sjoestroem. Na Węgrzech nasi kadrowicze zdobyli dwa medale. Drugi krążek dołożył 17-letni Ksawery Masiuk w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Tam młody Polak zajął trzecie miejsce. 

Druga Polka w historii

Katarzyna Wasick jest dopiero drugą Polką w historii, która zdobyła medal mistrzostw świata w pływaniu rozgrywanych na długim basenie. Wcześniej podobny sukces odniosła tylko Otylia Jędrzejczak, jednak miało to miejsce w 2007 roku w australijskim Melbourne. Tam nasza medalistka olimpijska zdobyła dwa medale. Sukces Katarzyny Wasick sprawia, że już teraz przeszła do historii polskiego pływania. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...