Katarzyna Zdziebło i Dawid Tomala mistrzami Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów

Strona głównaInneKatarzyna Zdziebło i Dawid Tomala mistrzami Polski w chodzie sportowym na 20...

W sobotę 23 kwietnia w mazowieckim Sulejówku rozegrano mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów. Nie zawiódł jeden z faworytów, czyli mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 kilometrów Dawid Tomala. Po wielomiesięcznej przerwie Polak powrócił do rywalizacji i został mistrzem Polski, wyprzedzając o 11 sekund Artura Brzozowskiego. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Zdziebło, która tym samym obroniła tytuł zdobyty przed rokiem. Wicemistrzynią Polski została Olga Niedziałek i obie zapewniły sobie prawo startu na tegorocznych mistrzostwach Świata i mistrzostwach Europy. 

Udany powrót Dawida Tomali 

Bez wątpienia Dawid Tomala był jednym z sensacyjnych medalistów zeszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak sięgnął po złoto w rywalizacji na 50 kilometrów, która po raz ostatni została rozegrana na igrzyskach. Po japońskim starcie zawodnik miał kilka miesięcy przerwy, która spowodowana była m.in. urazami. Chodziarz powrócił dopiero w Sulejówku i od razu sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski na dystansie 20. kilometrów. Od początku męskiej rywalizacji wysokie tempo narzucił Rafał Augustyn, jednak w drugiej części rywalizacji został wyprzedzony przez rozpędzonych Tomalę i towarzyszącego mu Artura Brzozowskiego. 

Na finiszu lepszy okazał się bardziej utytułowany chodziarz, który wygrał o 11 sekund. Srebrny medal wywalczył Artur Brzozowski, a na najniższym stopniu podium stanął Rafał Augustyn. Do zwycięzcy stracił 36 sekund. 

Katarzyna Zdziebło obroniła tytuł

Tytuł mistrzyni Polski w chodzie na 20 kilometrów obroniła Katarzyna Zdziebło. Przez długi czas wydawało się, że zawodniczka z Mielca ma nawet szansę na pobicie rekordu Polski na tym dystansie, jednak ostatecznie osiągnęła czas o ponad minutę gorszy. Srebrny medal ze stratą 23. sekund wywalczyła Olga Niedziałek. Obie zawodniczki muszą być zadowolone ze startów, ponieważ osiągnęły minima kwalifikacyjne do udziału w letnich mistrzostwach świata oraz mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Na najniższym stopniu podium z kilkuminutową stratą stanęła Agnieszka Ellward.  

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...