Klepacz i Wojtyna z brązowym medal na MŚ w strzelectwie!

Autor
Strona głównaSukcesy i rekordyKlepacz i Wojtyna z brązowym medal na MŚ w strzelectwie!

Za Katarzyną Klepacz i Szymonem Wojtyną fenomenalny start w konkurencji par mieszanych w pistolecie dowolnym na 50 metrów. Na trwających w Kairze strzeleckich Mistrzostwach Świata polski duet zdobył III miejsce!

Wykorzystana szansa

Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) oraz Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) wygrali 16:14 pojedynek o brąz z parą Ukraińców: Oksaną Kowalczuk i Olechem Omełczukiem. Dla naszych pistoleciarzy to był ważny i symboliczny start.

Klepacz i Wojtyna z brązowym medal na MŚ w strzelectwie!

– Przede wszystkim… nie spodziewałem się znaleźć na strzelnicy finałowej w konkurencji pistolet dowolny na dystansie 50 metrów – podsumowuje Szymon Wojtyna i nie chodzi tu o emocje, a o kwestie organizacyjne. – Po tym jak wycofano pistolet dowolny z puli konkurencji rozgrywanych na Igrzyskach, po prostu finały nie są już w tej konkurencji rozgrywane.


Nieco się jednak zmieniło i z tej szansy nasi pistoleciarze skorzystali dość efektownie.

Dzięki meczowi w nowej konkurencji, już nie indywidualnie, ale w parach mieszanych, znów dotarłem na finałówkę. Ostatni i jedyny raz w finale pistoletu dowolnego, w zawodach międzynarodowych, strzelałem na mistrzostwach Europy juniorów w 2015 roku. Byłem spokojny, ale… jednak ranga imprezy sprawiała, że opanowanie i koncentracja przychodziły z większym trudem.

Szymon Wojtyna, zawodnik Śląska Wrocław

Sporo emocji towarzyszyło też Katarzynie Klepacz, która trzy lata temu (po długiej przerwie) wróciła do startów w zawodach. Z kariery sportowej zrezygnowała w 2003 roku, skupiła się na trenowaniu młodzieży. – To dla mnie bardzo ważne, bo mam 45 lat i dużo osobistych przeżyć za sobą. Zaczynam coś „starego” od nowa. To wciąż te same emocje, ale już inne i dojrzalsze spojrzenie – podsumowuje zawodniczka Legii Warszawa.

Do sportu wróciłam dzięki wsparciu mojego klubowego Trenera Roberta Osmulskiego. Ten medal to nagroda nie tylko dla nas, zawodników. Trenerka Jolanta Samulewicz stworzyła świetny team, bardzo dobrze strzela mi się z Szymonem. Ona też nad wszystkim czuwa. Przez telefon wspierał mnie Robert Osmulski z Legii Warszawa. Współpracuje z nami fizjoterapeuta Krystian Mrozik, psycholog Hubert Trzebiński i wiele, wiele innych osób. To jest nasz medal!

Katarzyna Klepacz, zawodniczka Legii Warszawa
Klepacz i Wojtyna z brązowym medal na MŚ w strzelectwie!

Chińczycy ze złotem, Mongołowie ze srebrem

Tytuł mistrzowski w konkurencji par mieszanych w pistolecie dowolnym na 50 metrów zdobyli Chińczycy Ranxin Jiang i Bowen Zhang, wicemistrzami są Munchżul Cagbadrach i Dauwaachu Enchtaidżan z Mongolii. Drugi brąz w tej konkurencji przypadł Chińczykom Xue Li i Jinyao Liu. Polskę na Mistrzostwach Świata w Kairze reprezentuje 29 strzelców, seniorów i juniorów w konkurencjach karabinowych i pistolecie. Biało-czerwoni mają na koncie w sumie dwa medale, w weekend tytuł wicemistrza świata w karabinie na 50 m z trzech postaw zdobył Tomasz Bartnik (Legia Warszawa).

Paulina Bajorowicz
Paulina Bajorowicz
Współtwórczyni portalu Gotowi na Sport. Nadzoruje pracą redakcji, szuka nowych tematów, inspiracji i talentów w polskim sporcie. Na codzień dba o rozwój serwisu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...