STS KOD PROMOCYJNY

Monika Brzeźna mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMonika Brzeźna mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego

Monika Brzeźna z zespołu MAT ATOM Deweloper Wrocław osiągnęła jeden z największych sukcesów w karierze i została mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Tym samym doświadczona 31-letnia kolarka wywalczyła pierwsze złoto w krajowym czempionacie. Wcześniej w latach 2014 i 2017 stawała na drugim stopniu podium. Teraz okazała się najlepsza na trasie w okolicach Ostrołęki. Wicemistrzynią Polski została Karolina Perekitko, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Chylińska, która jednocześnie zdobyła złoto w kategorii u-23. 

Szybka decyzja o ucieczce

Tegoroczny wyścig ze startu wspólnego kobiet był bardzo emocjonujący. Peleton rywalizował na trasie w okolicach Ostrołęki. Łącznie liczyła na 140 kilometrów i składała się z dwóch jednakowych pętli o długości 67 kilometrów oraz jednej rundy miejskiej w Ostrołęce. Dość szybko na ucieczkę zdecydowały się trzy zawodniczki: Monika Brzeźna (MAT ATOM Deweloper Wrocław), Karolina Perekitko (Team Groupe Abadie) i Zuzanna Chylińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Zaatakowały kilkanaście kilometrów po starcie i wypracowały sobie około 2,5 minuty przewagi nad peletonem. 

Prowadzenie utrzymane do samego końca

Następnie przewaga stopniowo się zmniejszała. W pewnym momencie wynosiła już tylko kilkanaście sekund, jednak ucieczce udało się odbić i znów wypracować większą różnicę. Z peletonu próbowały atakować m.in.: Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław), Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling), Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) i Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław). Żadnej z nich nie udało się jednak dogonić ucieczki. 

W ten sposób do mety dojechała trójka, która wspólnie przejechała ponad 120 kilometrów. Na finiszu najlepsza okazała się doświadczona Monika Brzeźna i po raz pierwszy w karierze została mistrzynią Polski. Wicemistrzostwo zdobyła Karolina Perekitko, a trzecie miejsce Zuzanna Chylińska. Ta ostatnia wywalczyła złoto w kategorii wiekowej do lat 23. W Ostrołęce Monika Brzeźna zdobyła swój trzeci medal mistrzostw Polski. Wcześniej w latach 2014 i 2017 zajmowała drugie miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...