STS KOD PROMOCYJNY

Dziarnowska w klasie IQFoil oraz duet Staniul i Sztorch w 49er z brązowymi medalami w regatach Trofeo Princesa Sofía Mallorca

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaDziarnowska w klasie IQFoil oraz duet Staniul i Sztorch w 49er z...

Kapitalnie rozpoczęły się starty klas olimpijskich w tym sezonie dla polskich żeglarzy. Podczas 51. edycji Trofeo Princesa Sofía Mallorca w dwóch klasach nasi reprezentanci stanęli na najniższym miejscu podium. W finałowym wyścigu trzecią lokatę utrzymali Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, którzy startowali w klasie 49er. Sporą niespodziankę sprawiła Maja Dziarnowska w klasie IQFoil, która startowała z 8. miejsca w finale i ostatecznie udało się jej wywalczyć brązowy medal. Polaków oglądaliśmy jeszcze w trzech innych finałach. 

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch utrzymali 3 miejsce w 49er

Do finałowego wyścigu w klasie 49er Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch startowali z trzeciego miejsca i ich głównym zadaniem było jego utrzymanie. Miejsce na podium gwarantowało wyprzedzenie na mecie Hiszpanów Diego Bitina Le Chevera i Floriana Trittela Paula, a także Amerykanów Andrew Mollerusa i Iana Macdiarmida. Ostatecznie sztuka ta się udała i nasi reprezentanci finiszowali tuż przed tymi załogami. Dzięki temu utrzymali trzecie miejsce i wywalczyli brązowy medal w regatach o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. W finale przed nimi finiszowali Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, którzy ostatecznie zostali sklasyfikowani na 7. miejscu. Klasę wygrali Francuzi Erwan Fischer i Clement Pequin, a srebrne medale zdobyli Amerykanie Ian Barrows i Hans Henken. 

Kapitalne pływanie Mai Dziarnowskiej w finałach

Finały w klasie IQFoil odbywają się na zasadzie bezpośrednich pojedynków. W takiej sytuacji doskonale odnalazła się Maja Dziarnowska, która do finału startowała na 8. miejscu, a ostatecznie ukończyła regaty Trofeo Princesa Sofía Mallorca na trzecim miejscu. Była jedyną Polką w wąskim finale. Klasę wygrała Francuzka Helene Noesmoen przed Hiszpanką Pilar Lamadrid Truebą. 

Pozostali Polacy w finałach

Ciekawie wyglądała rywalizacja w Formule Kite. Wśród kobiet na 5. miejscu zmagania ukończyła Julia Damasiewicz. Złoty medal w tej klasie zdobyła Amerykanka Daniela Moroz. Reprezentacja Polski miała swojego przedstawiciela także w finałowych wyścigach mężczyzn. Tam Maksymilian Żakowski skończył na 9. miejscu, a złoto wywalczył Francuz Theo De Ramecourt. Ostatnią naszą załogą w finałach były Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak w klasie 49er FX. Zajęły 10. miejsce. Złoto powędrowało do Holenderek Odile Van Aanholt i Annette Duetz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...