Trzecie miejsce Michała Rozmysa na mityngu w szwedzkiej Sollentunie

Strona głównaLekkoatletykaTrzecie miejsce Michała Rozmysa na mityngu w szwedzkiej Sollentunie

Michał Rozmys pokazał się z dobrej strony na mityngu Folksam Grand Prix w szwedzkiej Sollentunie. W biegu na 1500 metrów finiszował na trzecim miejscu z czasem 3:38.23. Przegrał tylko z dwoma reprezentantami gospodarzy. Tuż za podium w biegu na 800 metrów finiszowała Adrianna Topolnicka. Mityng miał rangę World Athletics Continental Tour – Bronze.

Dobry bieg Michała Rozmysa

Forma Michała Rozmysa z AZS UMCS Lublin rośnie ze startu na start. Potwierdził to w szwedzkiej Sollentunie, gdzie w niedzielę 11 czerwca rozegrano mityng Folksam Grand Prix. Polak startował w biegu na 1500 metrów i od początku plasował się w ścisłej czołówce. Ostatecznie finiszował na trzecim miejscu z czasem 3:38.23. Na mecie musiał uznać wyższość Szwedów Andreasa Almgrena (3:36.52) oraz Emila Danielssona (3:36.88). Trzecie miejsce podopiecznego Jacka Kostrzeby to kolejny cenny rezultat w tym sezonie. Dzięki temu dopisał kolejne punkty do rankingu World Athletics, gdzie Polak rywalizuje m.in. o przepustkę na tegoroczne mistrzostwa świata w Budapeszcie. Rolę rozprowadzającego w Sollentunie pełnił doświadczony Adam Czerwiński.

Adrianna Topolnicka tuż za podium

W Szwecji niewiele do podium zabrakło Adriannie Topolnickiej, która startowała w biegu na 800 metrów. Finiszowała z czasem 2:02.23 i uplasowała się na czwartej pozycji. Do trzeciej Rumunki Claudii Mihaeli Bobocei straciła 0,6 sekundy. Zmagania na tym dystansie wygrała Prudence Sekgodiso z Republiki Południowej Afryki z czasem 1:59.95. Drugie miejsce zajęła Węgierka Bianka Keri z wynikiem 2:01.49. Rolę rozprowadzającej w biegu na 800 metrów kobiet pełniła 26-letnia Agata Kołakowska. Na mityngu w Sollentunie nie oglądaliśmy więcej reprezentantów Polski.